اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

حمل کالاهای اساسی به خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- بر اساس اعلام مسوولان راهداری خراسان رضوی افزایش حمل کالاهای اساسی به این استان که ظرف نیمه نخست امسال ۱۹ درصد بود در ادامه سال تا پایان دی ماه نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۱ درصد بیشتر شده است.

ظرف شش ماه نخست امسال ۸۶۱ هزار و ۷۴۰ تن کالاهای اساسی از بنادر چهارگانه کشور به خراسان رضوی حمل شد. رقمی که در مدت مشابه پارسال ۷۲۴ هزار و ۷۰۶ تن بود و مقایسه آنها نشانگر رشد ۱۹ درصدی حمل کالاهای اساسی به خراسان رضوی است. 

رییس اداره حمل و نقل کالا در اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی روز پنجشنبه به خبرنگار گفت: ظرف ۱۰ ماه گذشته امسال حجم کالاهای اساسی حمل شده به این استان در قالب ۶۷ هزار و ۵۸۴ سفر باری جاده‌ای به یک میلیون و ۶۹۷ هزار و ۲۷۲ تن رسید که در مقایسه با پارسال ۵۱ درصد رشد نشان می‌دهد. 

محمدعلی خانی دلیل این افزایش را کاهش بارندگی و تولید محصولات کشاورزی ذکر و بیان کرد: امسال به همین خاطر حجم انبوهی از کالاهای اساسی وارداتی به گندم و نهاده‌های دامی اختصاص داشت که از بنادر مختلف کشور به مقصد خراسان رضوی بارگیری و حمل شده است. 

وی مجموع انواع کالاهای اساسی بارگیری و حمل شده از بنادر امام خمینی(ره) در خوزستان، شهید رجایی در هرمزگان، چابهار در سیستان و بلوچستان و امیرآباد در مازندران را به خراسان رضوی حدود ۱.۷ میلیون تن اعلام و بیان کرد: ۲۲ درصد از این کالاها شامل ذرت دامی و ۲۰ درصد آن گندم برای تامین آرد نانواییها است. 

رییس اداره حمل و نقل کالا در اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی افزود: جو، شکر، برنج، کنجاله‌های خوراک دام، سویا، روغن خوراکی، روغن خام تصفیه نشده، کنستانتره خوراک دام و دانه “چین” برای مصرف دام دیگر اقلام حمل شده به این استان هستند. 

سالانه حدود ۳۰ میلیون تن انواع کالاهای داخلی توسط ۲۹ هزار دستگاه ناوگان باری با همت ۴۲ هزار راننده در خراسان رضوی جا به جا می‌شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا