اخبار خراسان رضویسیاست > مجلس

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان راه میان‌بُر خروج اقتصاد از رکود است

تهران- رسانه خراسان بزرگ- نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: برای حل مشکلات تولید و ارتقای کیفیت کالاهای داخلی راه‌ میان‌بُر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای خروج کشور از وضعیت رکود است.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی رسانه خراسان بزرگ با تاکید بر لزوم حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی اظهار داشت: دشمنان ما تلاش داشتند که فرصت رقابت را از ملت ایران در بازارهای جهانی سلب کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر انقلاب برای تبدیل این تهدید به فرصت معتقدند که باید اشتغال پایدار متکی بر تولید دانش بنیان شکل گیرد.

نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان کالاهای تولید داخل از لحاظ کیفیت و کمیت به مرحله‌ای خواهند رسید که می‌توانند با کالاهای خارجی قابل رقابت باشد این امر امکان حضور کالاهای داخلی در بازارهای بین المللی را فراهم می‌کند.

پژمانفر اظهار داشت: یکی از علل مهم تعطیلی کارخانجات این است که محصولات کارخانه‌های داخلی قابل رقابت با محصولات خارجی نیستند زیرا این مجموعه‌ها نتوانستند از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند تا کیفیت و کمیت کالاهای آنها برای ورود به بازارهای بین المللی ارتقا یابد.

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان راه میان بُر، خروج اقتصاد از رکود است

وی اظهار داشت: برای حل مشکلات تولید و ارتقای کیفیت کالاهای داخلی راه‌ میان بُر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای خروج کشور از وضعیت رکود است. 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود کالاهایی تولید کنیم که بتواند در بازارهای بین المللی عرضه شود.

وی با تاکید بر لزوم جلوگیری از خام‌فروشی گفت: باید مواد خام داخلی ارزش افزوده پیدا کنند و کالاهای مرغوب و با کیفیت به دنیا عرضه شود تا همه کشورهای دنیا به جای این که مواد خام را از ایران خریداری کنند، کالاهای با کیفیت از جمهوری اسلامی بخرند. امیدواریم که دولت و مجلس و همه ظرفیت‌های کشور در راستای ارتقای کمی و کیفی کالاهای داخلی که موجب ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد قدم بردارند، این امر فقط با ورود شرکت‌های دانش بنیان امکان پذیر خواهد بود.

پژمان‌فر در خصوص ایجاد اشتغال پایدار برای حذف فقر مطلق گفت: دولت در صورتی می‌تواند فقر مطلق را ریشه‌کن کند که اشتغالی فراگیر و پایدار ایجاد کند، اشتغال زمانی پایداری دارد که کالایی که تولید می‌شود، مشتری‌های متنوعی را در سطح دنیا داشته باشد. تنها در این صورت می‌توان اشتغال پایدار و قابل دفاع داشت.

وی ادامه داد: فقط با کمک‌های حمایتی نمی‌توان ریشه فقرا خشک کرد البته در هر کشوری باید بخشی از جامعه مورد حمایت قرار گیرند تا عدالت اجرایی شود اما سیاست‌های حمایتی کافی نیست و باید در راستای اشتغالزایی اقدامات اساسی انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا