اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

حفظ ساختمان‌های میراثی پادگان لشکر ۷۷ اولویت اصلی مدیریت شهری است


به گزارش خبرنگار مهر، حسن موحدیان پیش از ظهر دوشنبه در جلسه علنی شورای شهر مشهد مقدس اظهار کرد: روز شنبه چند معبر از درون اراضی سابق پادگان تاریخی لشکر ۷۷ نیروی زمینی ارتش در مشهد بازگشایی و ساماندهی شد.

رئیس شورای اسلامی مشهد افزود: زحمات ۲۲ روزه شهرداری برای بازگشایی معابر پادگان شایسته قدردانی است اما تمرکز روی این طرح نباید مدیریت شهری را از اجرای سایر طرح‌ها غافل کند.

وی گفت: حساسیت زیادی در خصوص حفظ هویت این پادگان وجود دارد و برای حفظ هویت پادگان مجبور به ملاحظاتی هستیم.

تکریم ارباب رجوع توسط مدیران شهرداری

در ادامه جلسه امروز شورای شهر مشهد مجید دبیریان، رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر ضرورت نقد درون گفتمانی اظهار کرد: تکریم ارباب رجوع توسط مدیران شهرداری باید مورد تاکید باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: مسؤولان به صورت همه جانبه باید مراقب تبعات تصمیمات خود و میزان تأثیرگذاری آن بر زندگی افراد باشند.

وی افزود: اقدامات مدیریت شهری در راستای توسعه روابط با دانش‌بنیان‌ها باید تسریع شود و تأخیر شهرداری و انفعال مسؤولان در این حوزه قابل قبول نیست.

اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های مشهد

در ادامه موسی‌الرضا حاجی بگلو، سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: در بودجه امسال مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های مشهد اختصاص یافته اما برای تخصیص آن از سوی مدیریت شهری پیگیری صورت نگرفته است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: دولت در حوزه اعتبارات ملی در بودجه ۱۴۰۱، مبالغی برای شهر مشهد اختصاص داده است که مدیریت شهری باید پیگیر تخصیص آن باشد.

وی در خصوص تذکر اعضای شورای شهر به شهرداری نیز گفت: ارائه تذکر حق اعضای شوراست و مدیران شهری نباید در این خصوص گلایه‌مند باشند. اعضای شورا براساس رسالت خود، وظیفه نظارتی شأن را انجام می‌دهند و این تذکرات طبیعی است.

حاجی بگلو بیان کرد: مطالبه گری نیز حق اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی است اما باید انصاف را رعایت و از تخریب جلوگیری کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به جمله شهید چمران مبنی بر این که اگر تعهد و تخصص ندارید مسؤولیت قبول نکنید اضافه کرد: این مهم در مدیریت شهری نیز باید مورد توجه باشد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا