اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

حفظ ارتباط علمی دانش‌آموختگان دانشگاه و دانشجویان انگیزه بخش است

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد گفت: حفظ ارتباط علمی دانش‌آموختگان دانشگاه و دانشجویان، باعث انگیزه بخشی بیشتر بین دانشجویان برای ادامه مسیر دانشی است.

دکتر احد ضابط چهارشنبه شب در چهارمین مجمع عمومی انجمن دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد که همراه با رونمایی از باشگاه فرهیختگان پردیس، کارت دانش‌آموختگی و رونمایی از لباس اختصاصی دانش‌آموختگی این دانشگاه بود، افزود: شکل گیری ارتباط دانش آموختگان با این دانشگاه نشان از وابستگی و عِرق دانشجویی آنان است.

وی با اشاره به فراغت از تحصیل و حفظ ارتبار علمی خود با دانشجویان و انگیزه بخشی مؤثر و مشهود آن ، ادامه داد:برخی از افراد دانش‌آموخته، بواسطه همان ارتباطی که با دانشگاه داشتند، منشاء خیر بودند و کمک هایی نیز برای پیش برد اهداف آموزشی انجام می دادند.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: دانشجویان وقتی شاهد باشند که افراد دانش‌آموخته، هنوز به مجموعه‌ای که در آن آموزش دیده اند، وفادار هستند، در خود احساس شعف و امید می‌کنند.

او عنوان کرد: اگر امید و انگیزه در میان دانشجویان کمرنگ شود متوجه از دست دادن فرصت‌های خوب جوانی خود نمی‌شود و بر همین اساس است که در پیشگاه خداوند متعال می خواهیم که خدا به افراد جویای علم و دانش رغبت و انگیزه عنایت کند.

ضابط گفت: دانشجویان فارغ‌التحصیل تجربه‌های گذشته و حال خود را به دانشجویان فعلی منتقل کنند تا آنها که اکنون در حال آموختن علم هستند بتوانند مسیر درست و مناسبی را انتخاب کنند.

رییس سابق دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این جمع اظهار کرد: افتخار همه ما دانش‌آموختگی از این دانشگاه است و باید تمام تلاش و همّت ما که به عنوان ثمره این دانشگاه به شمار می‌رویم، تاثیر در بهبود زندگی مردم جامعه و کشورمان باشد.

دکتر محمد کافی افزود: پیوستگی و وابستگی میان دانش‌آموختگان و دانشجویان این دانشگاه باعث می‌شود تا محیط این مجموعه دانشی گرمتر از گذشته باشد.

رییس هیات مدیره انجمن دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این آیین گفت: انجمن دانش آموختگان این دانشگاه به لحاظ آماری جمعیت گسترده ای دارد که شامل هفت دهه فعالیت علمی در این دانشگاه است.

محمد علی چمنیان افزود: دانش آموختگان این دانشگاه توانسته اند در عرصه های مختلف برای کشور و جهان افتخار آفرین باشند.

وی ادامه داد: این انجمن با توجه به عمر کوتاه خود توانسته اهداف و اقدامات بسیاری خوبی را در دستور کار خود قرار دهد تا جایگاه فارغ التحصیلان این دانشگاه به جایگاه اصلی خود بازگردد.

نخستین دوره انجمن دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۳۹۶ برگزار شد. در دومین دوره این انجمن و در سال ۱۳۹۸ اعضای هیات مدیره دانشگاه انتخاب شدند و در سومین دوره، نشست نشان و سایت این انجمن رونمایی شد.

هدف از شکل گیری این انجمن ایجاد و استفاده از ظرفیت شبکه‌ای دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد در راستای دستیابی به نسل چهارم دانشگاهی است.

از اهداف انجمن دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد می توان به ارتقای سطح دانش و فنآوری ملی از مسیر ارتباط مؤثر و مستمر بین دانشگاه و دانش آموختگان، گسترش دانش و مهارت های دانش آموختگان، بهره‌گیری از نظرات و تجارب دانش آموختگان برای ارتقای سطح علمی و آموزشی دانشگاه، برقراری ارتباط مستمر دانش آموختگان با یکدیگر، طرح و بررسی مسایل و مشکلات کشور به منظور دستیابی به راه‌حل‌های مناسب و آشنایی دانش آموختگان با مبانی و مفاهیم کارآفرینی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا