اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

حضور مسئولان اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی در نمایشگاه تاجیکستان


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مجید دبیریان در رابطه به برگزاری نمایشگاه ظرفیت‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه تاجیکستان اظهار کرد: نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران در روزهای هفتم تا دهم اسفند ماه در دوشنبه پایتخت تاجیکستان با محوریت خراسان رضوی و مشهد برگزار می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: این نمایشگاه بهترین فرصت برای نمایش دستاوردها و ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی میان دو شهر «دوشنبه» و «مشهد» بوده و می‌تواند عایدات بسیاری در پیشبرد اهداف مشترک این دو جغرافیای دوست و همسایه فراهم آورد.

وی گفت: با توجه به مناسبات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مشترک مشهد با دوشنبه، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

دبیریان با بیان این‌که پیوندهای فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور ایران و تاجیکستان می‌تواند موجب توسعه خدمات، ارتقای ظرفیت‌های بین‌المللی و خدمات فنی و مهندسی شود، بیان کرد: نمایندگان شورای شهر مشهد مقدس با رویکرد تعامل بین‌الملل و ارتباط مؤثر با همسایگان و در راستای دعوت و درخواست رسمی طرف تاجیکستانی در این نشست حضور دارند.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: حضور مدیران شهری مرتبط با حوزه فرهنگی و اقتصادی که موضوع برپایی این نمایشگاه است، در دستور کار قرار گرفته و سفیر ایران در تاجیکستان نیز به حضور و بهره‌مندی از این فرصت که برای مشهد فراهم آمده است، تأکید دارد.

وی تصریح کرد: حضور گردشگران و زائران تاجیکستانی در مشهد مقدس ظرفیتی ارزشمند بوده که باید تقویت شود، با توجه به اینکه ظرفیت پروازی میان مشهد و تاجیکستان تنها یک مرتبه در هفته صورت می‌پذیرد، باید در راستای حل این مسئله با مساعدت و همراهی مقامات کشوری ایران و تاجیکستان و وزارت راه و شهرسازی کشور اقدام کرد.

دبیریان اظهار کرد: سفرهای خارجی در مدیریت شهری با طی کردن فرآیند در کمیسیون سفرهای خارجی و تأیید امور بین‌الملل شهرداری مشهد صورت پذیرفته و در این صورت، تیم کارشناسان و مدیران شهری به سفرهای بین‌المللی اعزام می‌شوند.‌

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد اشتراکات فرهنگی میان مردم مشهد و دوشنبه را پتانسیلی عظیم در تقویت مناسبات میان دو کشور قلمداد کرد و گفت: می‌توانیم در آینده نزدیک نیز شاهد برپایی نمایشگاهی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی مشترک مشهد و دوشنبه به میزبانی مشهد باشیم.

وی افزود: در این نمایشگاه، هیئتی بلندپایه از مسئولان اقتصادی استان، استاندار خراسان رضوی، رئیس سازمان صمت استان و جمعی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی و فعالان و مدیران شهری مشهد، رئیس و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی شورا و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورا به‌منظور حمایت از تولیدات ملی کشورمان و اتصال شبکه صادرات استان و مشهد به کشورهای آسیای میانه و بررسی فرصت‌های اقتصادی مشترک میان ایران و تاجیکستان، در شهر دوشنبه حضور پیدا می‌کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا