اخبار خراسان رضویاندیشهفرهنگی

حضرت زهرا(س) در صف نخست انحراف ستیزی در امت اسلامی قرار گرفت

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: حضرت زهرا(س) در صف نخست انحراف ستیزی در امت اسلامی قرار گرفت و در این راه نیز به شهادت رسید.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در جمع سوگواران سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی اظهار کرد: حضرت زهرا(س) در صف نخست انحراف ستیزی در امت اسلامی قرار گرفت و در این راه نیز به شهادت رسید.

امام جمعه مشهد افزود: بعد از رحلت پیامبر اسلام حضرت محمد(ص)، به دلیل عدم توجه امت اسلامی به سفارش آن حضرت، انحراف، امت اسلامی را فرا گرفت و تنها تعداد انگشت شماری بر عهد خود با پیامبر اسلام باقی ماندند.

وی با بیان اینکه انحراف ستیزی سخت‌تر و مهم‌تر از شرک ستیزی در جامعه اسلامی است ادامه داد: در شرایط زمانی ذکر شده حضرت زهرا(س) تنها رزمنده جبهه انحراف ستیزی امت اسلامی بود.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: بنا نبود مولا امیر المومنین(ع) بجنگد و استفاده از شمشیر برای رفع این انحراف ناسازگار با مکتب اسلام بود و موجب از بین رفتن دین در آینده می‌شد و این گونه شد که میدان جنگ با انحراف ستیزی در دست فاطمه(س) قرار گرفت و دختر بزرگوار پیامبر مکرم اسلام در این انحراف ستیزی موفق شد چنانکه اکنون در زمین میلیون‌ها نفر “اشهد ان علی ولی الله” می‌گویند.

امام جمعه مشهد افزود: این پیروزی زهرا(س) همانند پیروزی علی ابن ابیطالب(ع) در جنگ‌های بدر و خندق و خیبر بود.

وی با ذکر مصائب دختر پیامبر اسلام در دوره صدر اسلام گفت: انحراف ستیزی حضرت زهرا(س) هرچند ایشان را به قهرمان امت اسلامی تبدیل کرد اما به قیمت شهادت ایشان تمام شد و درد، رنج و غم و غصه‌ای را نصیب حضرت علی (ع) کرد که تا پایان عمر همراه آن حضرت بود.

پس از اقامه نماز ظهر و عصر عزاداران حضرت زهرا(س) با هشت پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس در حرم مطهر رضوی وداع کردند و برای تدفین سه پیکر مطهر در میدان شهدا عازم این مکان شدند.

قرائت زیارت و ادعیه و ذکر مصیبت اهل بیت(ع) در رواق امام خمینی(ره) و دیگر صحن‌های حرم مطهر رضوی از دیگر برنامه‌های روز شهادت حضرت زهرا(س) در بارگاه منور رضوی بود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا