اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

حرکت مردمی مبارزه با فساد باید به سرعت شکل بگیرد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، سردار محمدعلی جعفری ظهر پنجشنبه در «نشست سالانه دبیران مجامع مطالبه‌گران مردمی» اظهار کرد: مسئولان مختلف از جمله دادستانی‌ها از حرکت مطالبه‌گران باید حمایت کنند.

مسئول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله (عج) گفت: بیش از ۴۲ سال است از عمر با برکت انقلاب می‌گذرد و به گفته رهبری، انقلاب اسلامی در حال حاضر در مرحله سوم تمدن‌سازی یعنی دولت اسلامی قرار دارد و باید این مرحله محقق شود تا به مرحله بعد یعنی جامعه‌اسلامی دست پیدا کنیم.

وی افزود: دولت اسلامی از منظر رهبری انقلاب همان دولتی است که عاری از هرگونه فساد اداری و فساد اقتصادی است.

جعفری با اشاره به نقش مردم در دولت‌سازی و رسیدن به «تمدن نوین اسلامی» خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین قدرت در جمهوری اسلامی مردم هستند و برای حل مشکلات کشور باید مردم به صحنه بیایند، در واقع بدون نقش‌آفرینی مردم از مرحله سوم تمدن نوین اسلامی که دولت‌سازی است عبور نخواهیم کرد.

مسئول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله (عج) ادامه داد: مطالبه‌گران بدون شک در مسیر تمدن‌سازی حرکت می‌کنند اما نباید صرفاً خود را به مطالبه‌گری محدود کنند؛ توجه به جریان‌سازی مردمی در راستای مطالبه‌گری و مبارزه با فساد از اهم موضوعاتی است که مطالبه‌گران باید به آن توجه کنند.

وی با تأکید بر وظیفه اصلی مطالبه‌گران، افزود: وظیفه اصلی مطالبه‌گران ایجاد جبهه و جریان مردمی برای مبارزه با فساد است؛ به میدان آوردن مردم و تکثیر گروه‌های مطالبه‌گر مردمی باید هدف اصلی دبیران مطالبه‌گر باشد.

جعفری با بیان این‌که هم‌افزایی و ساماندهی گروه‌های مردمی از دیگر ملزومات جریان مطالبه‌گر مردمی است، اظهار کرد: تشکیل جبهه نیازمند انسجام و هماهنگی است و فعال‌کردن گروه‌های مطالبه‌گر و هم‌افزایی آن‌ها برای کار جمعی از ضروریاتی است که باید دبیران مطالبه‌گر استانی به آن توجه ویژه کنند.

وی افزود: از دیگر اقداماتی که دبیران مطالبه‌گر در استان‌ها و شهرستان‌ها باید انجام دهند، این است که گروه‌های غیر فعال را فعال کنند، گروه‌هایی که مطالبه‌گری کرده‌اند اما سرخورده شده‌اند و یا سرکوب شدند باید فعال شوند.

جعفری با اشاره به ماهیت اصلی گام دوم انقلاب گفت: ماهیت اصلی بیانیه گام دوم انقلاب همان پای کار آوردن مردم و جریان‌سازی مردمی است و کار مطالبه‌گری مردمی در مسیر بیانیه گام دوم است.

مسئول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله (عج) در خصوص توجه قوای سه‌گانه به مطالبه‌گران مردمی در استان‌ها و شهرستان‌ها، متذکر شد: در استان‌ها و شهرستان‌ها باید استانداران، فرمانداران و دادستانی‌ها از حرکت شما مطالبه‌گران استقبال و حمایت کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا