آذربایجان غربیاخبار خراسان رضوی

حرکت تروریستی مشهد نشانگرعجز دشمن از مقابله با تفکر ناب اسلام است


به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله ناصر محرر چهارشنبه شب در مراسم گرامیداشت شهید حجت الاسلام محمد اصلانی که در مسجد حاجی خان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، با بیان این که این حرکت‌های ترور ناجوانمردانه نشانگر عجز دشمن از مقابله با تفکر ناب اسلام است، اظهار داشت: وقایع اخیر نشان داد که دشمن به شدت خشمگین شده است و سعی دارد با حرکات از پیش طراحی شده ایجاد آشوب کند.

وی اضافه کرد: این حرکات‌های تکفیری بحث تازه ای نیست، معاویه به تبعیت از پدر خود ابوسفیان که کمر همت به دشمنی با رسول مکرم اسلام بسته بود، با تفکر ناب اسلام مقابله کرد و مسلمانان زیادی را قتل عام کرد و امروز جریان تکفیری از معاویه تبعیت می‌کنند.

استاد اخلاق حوزه علمیه آذربایجان غربی، تصریح کرد: دشمن با ترور کردن روحانیون و افراد تأثیرگذار انقلاب اسلامی نشان داد که منطقی در برابر شیعه و اسلام ندارد و منطقشان فقط زور و تکفیر است.

وی با اشاره به ایام تبلیغ گفت: ایام تبلیغ است و این امر اقتضا و لوازم خود را دارد و ما باید در منابر مردم را به اخلاق اسلامی که مبنای اخلاق الهی است دعوت کنیم و خود نیز بدان متصف شویم و برنامه‌های الهی در جهت احترام و تکریم انسان هاست و باید این مباحث به مردم تبیین شود.

آیت الله محرر با بیان این که خداوند متعال به انسان عقل و هوش داده و با این ابزار انسان را تکریم کرده است، افزود: در منابر و سخنرانی‌ها مخاطب شناسی یکی از اصول اصلی است و طلبه ادعای جانشینی پیامبر مکرم اسلام را دارد و این مسئله با تقوا، علم و مهارت تبلیغی ثابت می‌شود.

وی بیان داشت: امام علی (ع) یکی از خصلت‌های نبی مکرم اسلام را طَبِیبٌ دَوَّارٌ بِطِبِّهِ بیان می‌کند و پیامبر اکرم (ص) خود به سراغ مریض‌هایش می‌رفت و ما نیز باید به تبعیت از حضرت به سراغ مردم برویم و منتظر نباشیم که مردم سراغ ما بیایند.

استاد اخلاق حوزه علمیه آذربایجان غربی گفت: مبلّغ در کنار داشتن نرم خویی، باید شجاعت نیز داشته باشد و در مواردی لازم است انسان با نرمی برخورد کند و در برخی موارد نیز با شجاعت تمام مطالب را بیان کند و نباید به خاطر رضایت و یا ناراحتی مردم از بیان حقایق خودداری کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا