اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

حرکت‌ بر مدار مردم سالاری دینی توسط شهرداری‌ها نهادینه شود


به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی صبح دوشنبه در نشست کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور در هتل هما مشهد اظهار کرد: برای رسیدن به جامعه معنوی و مهدوی باید الگوسازی کنیم و دشمن تلاش می‌کند پرچم ناکارآمدی بر پیشانی ما بزند لذا باید وظیفه بزرگ الگوسازی در مدیریت شهری را به بهترین نحو و با خداباوری و تاسی به سیره امام راحل به سرانجام برساند.

شهردار تهران گفت: امروز که دولت مردمی پرچمدار کشور است، شهرداری‌ها جز به کمک و پشتیبانی از دولت نباید بیندیشند و مهمترین خدمت نیز کمک به مردم است.

وی بیان کرد: از نگاه اسلام، آزادی، موهبت و ضرورت است و عدالت باید در جامعه محقق شود، پیشرفت همه جانبه نیز ضرورتی است که باید به سوی آن حرکت کرد.

زاکانی گفت: طبق نگاه اجتهادی اسلامی، خدا، خالق هستی است و طبیعت در نگاه اسلامی امانتی در دست ماست و در این نگاه، جامعه هویت مستقل برای رسیدن به جامعه مهدوی دارد.

شهردار تهران افزود: جامعه غربی فقط شعار آزادی سر می‌دهد و از عدالت بویی نبرده است و نسبت به معنویت بیگانگی محض دارد و در مسیر پیشرفت ناقص عمل می‌کند.

سبک زندگی زائر، مجاور و خادم سه گانه‌ای که در مشهد مورد تاکید است

در ادامه این نشست شهردار مشهد اظهار کرد: تمام مشهد «حرم شهر» است و وجود امام هشتم محدود به گیت‌های بازرسی نیست و سبک زندگی زائر، مجاور و خادم سه گانه‌ای است که در این دوره مدیریتی در مشهد مورد تاکید است.

عبدالله ارجایی افزود: هر رویدادی در روح، کالبد، فرهنگ، اجتماع و اقتصاد این شهر باید با فلسفه وجودی این شهر که امام رضا (ع) است هماهنگ باشد.

شهردار مشهد گفت: سن تقویمی مشهد حدود هزار و ٣٠٠ سال است و در ابتدا یک باغ خصوصی بوده که پس از دفن پیکر امام هشتم با سرعت جمعیت پذیر شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا