اخبار خراسان رضویسایر رشته هاورزشی

حرکات بدنسازی که خیلی از مربی‌ها پیشنهاد می‌کنند انجام ندهیم

در باشگاه‌های ورزشی برخی از تمرین‌هایی که ما انجام می‌دهیم ممکن است از نظر مربیان تمرینات درستی نباشد و آسیب‌های زیادی به ما برسد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، در باشگاه‌های ورزشی برخی از تمرین‌هایی که ما انجام می‌دهیم ممکن است از نظر مربیان تمرینات درستی نباشد و آسیب‌های زیادی به ما برسد.

بیایید کمی واضح و شفاف صحبت کنیم. بسیاری از تمریناتی که شما انجام می‌دهید، جزء ورزش‌هایی هستند که شاید خیلی از مربی‌ها هرگز به سمت‌شان نروند و شما از این موضوع خبر ندارید. در این گزارش این ورزش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

سرشانه با وزنه باربل

این حرکت مخصوص شانه است که در آن باید وزنه باربل را با دو دست تان بگیرید و آن را با شانه‌هایتان بالا بیاورید و آرنج‌ها کاملاً خم هستند. انجام این کار ممکن است به شانه آسیب وارد کند. به همین دلیل بسیاری از مربیان هرگز این حرکت را انجام نمی‌دهند.

حرکت برپی

این حرکت جزء تمرینات اینتروال سخت محسوب می‌‌شود که شاید خیلی از افراد داخل باشگاه آن را انجام دهند اما از آنجایی که ضربان قلب را خیلی بالا می‌برد و احتمال اینکه آن را اشتباه انجام دهید، بسیار زیاد است، بسیاری از مربیان هرگز آن را امتحان نمی‌کنند. اشتباه در انجامِ این حرکت باعث آسیب به قسمت پایین کمر می‌شود.

لانچ به صورت کج

بسیاری از افراد این لانچ را انجام می‌‌دهند اما حفظ تعادل در این حرکت کار سختی است و اگر نتوانید تعادلتان را حفظ کنید، احتمال آسیب وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از مربیان خودشان این حرکت را انجام نمی‌‌دهند، زیرا ممکن است باعث آسیب به زانو یا قوزک پا شود.

حرکت دیپ

این حرکت محبوب بسیاری از افراد است؛ در صورتی که اصلاً حرکت امنی نیست؛ مخصوصاً ممکن است برای بالاتنه مشکل ایجاد کند؛ همچنین لوازمی که از آن‌ها استفاده می‌کنید تا با آن حرکت دیپ را انجام دهید، اهمیت بسیار زیادی دارند و از آنجا که خیلی از شما تسلط به انجام این کار ندارید، بهتر است این حرکت را انجام ندهید، زیرا احتمال آسیب به شانه وجود دارد.

کرانچ

حرکت کرانچ جزء حرکت‌های بسیار عالی برای شکم است؛ بشرطی که آن را درست انجام دهید. بسیاری از افراد به جای اینکه با شانه از جای‌شان بلند شوند، با گردن خودشان را بالا می‌کشند که همین باعث آسیب به مهره‌های گردن می‌شود و جزء حرکات حساس است که مربیان، خودشان آن را انجام نمی‌‌دهند.

حرکت پول آپ

این حرکت جزء حرکات سخت محسوب می‌‌شود و نیاز به دقت بالایی دارد و هر کسی نباید آن را انجام دهد، زیرا فشار زیادی به شانه وارد می‌‌کند و بسیار حساس است. پس بهتر است که ریسک نکنید و این حرکت را خیلی انجام ندهید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا