اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

حاشیه شهر مشهد نیازمند مسیرهای ویژه دوچرخه است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر مشهد گفت: عمده مسیرهای دوچرخه سواری در این شهر در مناطق برخوردار بوده و با توجه به نگاه شورای ششم باید این مسیرها در حاشیه شهر نیز ایجاد شوند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سید حسین علوی مقدم افزود: مدیریت شهری مشهد اهداف و سیاست‌های کلان متفاوتی را با احداث مسیرهای دوچرخه سواری دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: از جمله این اهداف می‌توان به ایجاد یکپارچگی در مدلهای حمل‌ و نقل شهری، توسعه شبکه حمل و نقل پاک هم‌راستا با سیاست‌های کلان حوزه حمل‌ و نقل و افزایش ایمنی دوچرخه‌سواران در معابر شهری اشاره کرد.

رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در مطالعات جامع حمل‌ و نقل طول مسیرهای دوچرخه سواری ۲۶۵ کیلومتر پیش‌بینی شده که با تحقق اعتبارات مورد نیاز در سال جاری ۲۳۷ کیلومتر مسیر دوچرخه در مشهد خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه بررسی احداث مسیرهای جدید نیز در دستور کار شهرداری قرار می‌گیرد افزود: احداث هر کیلومتر مسیر دوچرخه ۵۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان هزینه دارد لذا استقبال عمومی از این مسیرها بسیار حائز اهمیت است.
علوی مقدم از انجام روزانه ۶ میلیون سفر شهری در مشهد خبر داد و گفت: براساس مطالعات جامع حمل‌ و نقل سهم سفر با دوچرخه در این شهر باید به هفت درصد برسد که در حال حاضر کمتر از ۲ درصد است یعنی باید روزانه ۴۲۰ هزار سفر با استفاده از دوچرخه انجام شود.

کلانشهر مشهد حدود سه و نیم میلیون نفر جمعیت دارد که یک سوم آن در مناطق حاشیه شهر سکونت دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا