اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

جو آرام و پایدار تا روز سه شنبه در خراسان رضوی ادامه دارد

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی درحال حاضر در غالب نقاط استان خراسان رضوی آسمان صاف تا قسمتی نیمه ابری است و جو آرام و پایدار، پدیده غالب در این استان است که این پایداری تا روز سه شنبه در استان ادامه می‌یابد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آذر رضایی‌پور اظهار کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی درحال حاضر در غالب نقاط استان خراسان رضوی آسمان صاف تا قسمتی نیمه ابری است و جو آرام و پایدار، پدیده غالب در این استان است که این پایداری تا روز سه شنبه در استان ادامه می‌یابد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: با توجه به پایداری جو و بالا بودن رطوبت نسبی امشب هم به طور گسترده شاهد تشکیل مه در محورهای سردسیر و مناطق کوهستانی استان با افزایش کاهش دید خواهیم بود.

وی ادامه داد: از نظر دمایی امروز تا حدودی دما در استان خراسان رضوی کاهش و از فردا نیز دما افزایش می‌یابد که این افزایش تا روز دوشنبه ادامه می‌یابد.

رضایی‌پور با بیان این که طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر تا ۱۰ درجه سلسیوس در نوسان بود گفت: بیشینه دمای هوای امروز مشهد به ۹ درجه سلسیوس و کمینه دمای هوای آن به حدود سه درجه سانتیگراد زیر صفر می‌رسد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: قوچان با کمینه دمای هوای ۱۲ درجه زیر صفر و تایباد با بیشینه دمای هوای ۱۸ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

وی ادامه داد: طی شبانه روز گذشته بیشترین بارش باران در شهرستان درگز با یک و هفت دهم میلیمتر گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا