اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

جوی پایدار و آرام در خراسان رضوی/دمای هوا رو به افزایش است

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی در حال حاضر جو آرام و پایدار پدیده غالب در این استان است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی در حال حاضر جو آرام و پایدار پدیده غالب در این استان است 

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: دمای هوای استان تا روز پنجشنبه افزایش پیدا می‌کند و به تدریج از سرمای هوا کاسته و هوا گرم‌تر می‌شود. 

وی بیان کرد: تا سه روز آینده پدیده جوی خاص در خراسان رضوی وجود ندارد اما در نواحی شرقی این استان وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

آهنگرزاده ادامه داد: در حال حاضر کیفیت هوای مشهد سالم است اما پایداری جو تا روز چهارشنبه سبب افزایش میزان آلاینده‌ها و ایجاد هوای ناسالم در مناطق صنعتی استان به ویژه در مشهد خواهد شد. 

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین پنج درجه زیر صفر تا ۱۱ درجه سلسیوس در نوسان بود افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد به ۱۲ درجه سلسیوس و کمینه دمای هوای آن به حدود ۲ درجه زیر صفر می‌رسد.

وی ادامه داد: ریوش مرکز شهرستان کوهسرخ با کمینه دمای هوای ۹ درجه زیر صفر و سرخس با بیشینه دمای هوای ۱۱ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

آهنگرزاده گفت: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت نیز در شهرستان‌های بردسکن، بجستان و فریمان با سرعت ۲۵ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا