اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

«جهاد تبیین» مهم‌ترین اقدام تبلیغات اسلامی آستان قدس است


«جهاد تبیین» مهم‌ترین اقدام تبلیغات اسلامی آستان قدس است

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت‌الاسلام شریعتی‌نژاد در مراسم معارفه جانشین معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به این‌که برای ساماندهی امور محوله باید با امید به آینده، تلاش خالصانه خود را بیشتر و عزم‌مان را محکم کنیم، اظهار کرد: مجموعه امور تبلیغی فرهنگی حرم مطهر رضوی در دهه ۸۰ در چهار اتاق خلاصه بود اما اکنون با حجم عظیمی از ظرفیت‌ها و به تبع آن وظایف و توقعات رو به رو است.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: خوشحالم شخصیتی به ما اضافه می‌شود که انقلابی، کارآمد خوش‌فکر و در میدان‌های دشوار آزمون پس‌داده است.

وی «جهاد تبیین» را مهم‌ترین اقدام آینده معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی دانست و تأکید کرد: اگر کسی در این مجموعه بتواند در جهت این امرِ رهبر معظم انقلاب کاری انجام بدهد و ندهد، در محضر امام رضا (ع) مدیون و مغبون خواهد بود.

مجتبی مختاری، مدیرعامل مؤسسه جوانان آستان‌قدس‌رضوی که با حفظ سمت به‌عنوان جانشین معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی منصوب شده است، گفت: هجرت تاریخی امام علی بن موسی‌الرضا (ع) به خطّه خراسان، یک حادثه و اجبار تاریخی نبوده، بلکه شروع یک حرکت سرنوشت‌ساز تمدنی بود.

جانشین معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: این هجرت بناست پایه‌های تمدنی بزرگ را در قرون آتی شکل دهد و تلاقی انقلاب اسلامی با این اتفاق، نوید این نگاه را می‌دهد که خون‌هایی که در این سال‌ها داده شده، عصاره‌ای از خون دل‌ها و خون‌هایی است که در طول قرن‌ها، انبیا و اولیا برای احقاق کلمه حق و توحید خرج شده است.

وی با اشاره به این‌که حرم مطهر علی بن موسی‌الرضا قلب تپنده انقلاب اسلامی است، افزود: اگر ایشان در خطّه خراسان روایت سلسله الذهب «کلمه لا اله الا الله حصنی» را می‌فرمایند، مؤید این است که اگر بخواهد حکومتی الهی شکل بگیرد، اول باید دل‌ها پر از خدا شود و الله در زندگی تک تک آدم شکل بگیرد و البته که این امر در پرتو نور امام است و امام شرطش است.

مختاری با اشاره به فرمان ولایی رهبر انقلاب در «جهاد تبیین» خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی معتقدند اگر بخواهد تحوّلی در جهان اسلام رقم بخورد، از این حرم و بارگاه است و این خاستگاه، امامی است که فرزندشان امام مهدی که ابن‌الرضا هستند، بناست آن حاکمیت جهانی را در سراسر عالم حاکم بکنند.

جانشین معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با تأکید بر این‌که حرم مطهر رضوی باید قلب حرکت جهاد تبیین باشد، بیان کرد: جنگ ما یک جنگ اعتقادی و جنگ بین توحید و شرک است و هم‌اکنون به اوج خود رسیده، نیاز است انسان‌های مخلص که سراسرشان خداست، پرچم توحید را به دست گیرند و به اهتزار درآورند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا