اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

«جهاد تبیین» فرضیه‌ای قطعی و فوری است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در شورای اداری شهرستان درگز با بیان این‌که جهاد تبیین، یک فرضیه قطعی و فوری است و ما باید یک الگوی تبیین داشته باشیم، اظهار کرد: ملاک، الگویی است که بتواند با جریان تحریف مقابله کند زیرا دشمن با امکانات وسیع و عظیم رسانه‌ای، مسائل منحرف و غلط را به اذهان عمومی انتقال می‌دهد.

وی با تأکید بر شناخت نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدات، افزود: در قوت‌ها می‌توان به چند نکته مهم رسید که شامل رهبری بی‌بدیل، شجاع و بصیر و هوشمند که تمامی محاسبات استراتژیک دشمن را به هم می‌ریزد.

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی بیان کرد: ملتی مقاوم با قدرت تاب‌آوری حیرت‌آور، کشوری مستقل، مقتدر و ایستاده در برابر زورگویان و مستکبران، عمق راهبردی اطمینان آفرین و اثرگذاری اساسی در منطقه، قدرت تحصیل مقتدرانه منافع ملی و مصالح ملی و دست یافتن به پیشرفت‌ها و فناوری‌های مهم به مدد جوانان برومند کشور است.

وی افزود: هم‌راستایی، هم‌نظری و هم‌آهنگی بین اجزای مختلف نظام، ثبات و آرامش به رغم وجود بسترهای نارضایتی، اراده معطوف به حل مسائل در بین همه مجموعه‌های نظام با نگاه به ظرفیت‌ها، انسجام و هماهنگی جبهه مقاومت و سیادت منطقه‌ای ایران و اقتدار نیروی‌های نظامی، امنیتی و انتظامی در تحصیل منافع و مصالح ملی هم از جمله این فرصت‌ها است.

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در ادامه نقاط ضعف را کم توجهی به سایش تدریجی سرمایه اجتماعی و توجه نداشتن به مقابله با طراحی‌های راهبردی دشمن ذکر کرد و گفت: در تهدیدات نیز می‌توان به تشدید جنگ ترکیبی نظام سلطه، بهره‌گیری دشمن از مسائل واقعی جهت ایجاد بی‌ثباتی و شکل‌دهی جنبش‌های نامتقارن و توجه دشمن بر مأیوس سازی مردم اشاره کرد.

وی اظهار کرد: تلاقی و جمع ضعف‌ها و تهدیدات، مخاطراتی همچون سخت شدن وضعیت معیشت آحاد مردم و تنگ شدن زندگی بر سه دهک پایین جامعه را به همراه دارد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا