اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

«جهاد تبیین» ابزاری برای مقابله با شبهه پراکنی دشمنان است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مالک رحمت در مراسم تکریم از جانبازان شاغل در آستان قدس رضوی اظهار کرد: حیات نظام جمهوری اسلامی ایران وابسته به دو عنصر اسلام ناب محمدی و استکبارستیزی است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: در خصوص جهاد تبیین، ابتدا باید به تببین نقش مهم اسلام ناب محمدی و استکبار ستیزی و تشریح واقعیات و دستاوردهای جنگ تحمیلی پرداخت تا با شبهه پراکنی دشمنان مقابله شود و قطعاً در این مسیر شما جانبازان نقش مهم و بسزایی دارید چرا که شما بزرگواران در وسط میدان حوادث بوده‌اید و با تمام وجود اتفاقات را از نزدیک مشاهده کرده‌اید.

وی افزود: انقلاب اسلامی منزل به منزل، کوچه به کوچه و خیابان به خیابان آغاز شد و در جبهه‌ها از سنگر به سنگر ادامه یافت؛ بدین ترتیب جانبازان عزیز می‌توانند جهاد تبیین را بدون نیاز به تریبون از منزل خود آغاز کنند و در جامعه تسری دهند.

رحمتی در ادامه افزود: روایت صحیح دستاوردهای دفاع مقدس توسط جانبازان جنگ تحمیلی مصداق بارز جهاد تبیین است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی عزت، عظمت، اقتدار، هویت و اُبهت فعلی کشور را مرهون اندیشه و مکتب اسلام دانست و گفت: امام خمینی (ره) انقلاب را بر پایه دو عنصر اسلام ناب محمدی و استکبار ستیزی بنا کردند.

وی بیان کرد: تحقق اسلام ناب محمدی پس از پیروزی انقلاب اسلامی؛ هویت، استقلال، عزت و آبرو به کشور بخشید و تداوم استکبار ستیزی همچون تسخیر لانه جاسوسی موجب استمرار حیات انقلاب اسلامی شد.

رحمتی تبلور فرهنگ «ایثار و شهادت» در جامعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی را موجب تقویت و دوام روحیه استکبار ستیزی عنوان کرد و افزود: در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان ما با بهره‌گیری از این فرهنگ در مقابل دشمنان بعثی تا دندان مسلح ایستادگی و مقاومت کردند و با نصرت الهی پیروزی نصیب انقلاب اسلامی ایران شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره اینکه فرهنگ ایثار و شهادت سال‌هاست در جامعه تبیین و نهادینه شده و به برکت این فرهنگ ناب، فتنه‌های متعددی خنثی شده است، گفت: طی چهار دهه از عمر بابرکت انقلاب اسلامی هر زمان که فرهنگ ایثار و شهادت بر کشور حاکم شد؛ شاهد موفقیت‌ها و پیشرفت‌های چشم‌گیری در حوزه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و … بودیم.

وی اظهار کرد: امام خمینی (ره) «فرهنگ ایثار و مقاومت» را به عنوان یک سرمایه ارزشمند و یادگاری گران‌بهاء برای ملت ایران به جا گذاشتند که با بهره‌گیری از این فرهنگ چه در زندگی شخصی و چه در اداره کشور می‌توان به نتایج روشن و پیشرفت‌های چشم‌گیر و دستاوردهای ارزشمند رسید.

رحمتی با تاکید بر اینکه شما یادگاران هشت سال دفاع مقدس به عنوان جانبازان مکتب امام حسین (ع)، سربازان امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب، در عصر کنونی وظیفه خطیر غبارروبی از فرهنگ ایثار و شهادت را بر عهده دارید، گفت: این فرهنگ نباید به فراموشی سپرده شود و غبار بگیرد بلکه باید روز به روز بالنده‌تر، پویاتر و شاداب‌تر شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا