اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

جمعیت هلال‌احمر ترویج‌دهنده فرهنگ ایثارگری در جامعه است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور و جمعی از فعالان جمعیت هلال‌احمر استان که به میزبانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان خراسان رضوی برگزار شده بود، اظهار کرد: ترویج فرهنگ ایثارگری از جمله ظرفیت‌های فرهنگی جمعیت هلال‌احمر است و اکنون که بخش قابل‌توجهی از اعضای این جمعیت فداکار از میان جوانان این کشور انتخاب شده‌اند و هلال‌احمر پایه و مبنای مردمی دارد، باید از این زیرساخت مردمی به نحوی استفاده کند که امکانات و بودجه‌ها هم در عرصه خدمت‌رسانی درمانی و امدادی و هم در زمینه فرهنگ‌سازی به کار گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: گستردگی دامنه تهاجم جریان باطل به جبهه حق در حال حاضر، از زمان بعثت پیامبر اکرم (ص) تاکنون بی سابقه است و همه این فشارها هم به‌طور خاص بر نهادهایی متمرکز است که بیشترین کارآیی را در عرصه جهاد و خدمت داشته باشند لذا انگیزه‌های انقلابی جمعیت هلال‌احمر و فعالیت‌های مخلصانه اعضای آن خار چشم دشمنان اسلام و انقلاب است.

وی خطاب به کارکنان هلال‌احمر استان و جوانان داوطلب این جمعیت گفت: آقای ذاکریان که سرپرست فعلی جمعیت هلال‌احمر استان هستند، در زمان اوج‌گیری کرونا در استان، بسیج جامعه پزشکی را به‌گونه‌ای مدیریت کردند که خدمات چشمگیری در راستای کمک به مردم انجام داد تا حدی اگر اخلاص و ابتکارات بسیج جامعه پزشکی در آن ایام نبود، اهالی این استان تا به امروز درگیر کرونا بودند لذا هم‌اکنون بر مبنای اعتقادی که در دل دارید و با اخلاصی که در بدنه هیئت مدیریتی این جمعیت وجود دارد، باید همت کرد تا هلال‌احمر در این کشور به‌گونه‌ای سازماندهی شود که در شأن اسلام، انقلاب و این ملت باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: امیدواریم که تحولی شایسته شأن نظام و انقلاب در هلال‌احمر به وجود بیاید زیرا اگرچه این نهاد از ابتدا در خدمت مردم بوده اما در واقع هلال‌احمر جمهوری اسلامی باید فراتر از سیاست‌های کاری و دامنه فعالیتی صلیب سرخ جهانی عمل کند و بیش از آن که انشعابی از آن باشد، خود را ملزم و مقید به جهاد در راه خدمت به خلق و کسب رضای پروردگار بداند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: باید تحول عمیقی در هلال‌احمر به وجود بیاید. ارزش در این نهاد خدمت‌گزار این نیست که در رده‌بندی صلیب سرخ جهانی حائز جایگاه برتر باشد بلکه ارزش حقیقی به این است که هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران تا چه در خدمت مردم و ناجی آنان در ابتلائات و بحران‌ها باشد و اخلاص مؤمنانه و انگیزه‌های بسیجی را در میان اعضای خود نهادینه کند.

وی با تأکید بر اینکه محور همه امور باید بر مدار کسب رضای الهی باشد، اظهارکرد: در هر عرصه‌ای که فعالیت می‌کنیم، پیش از هر موضوع دیگری باید تلاش‌های خودمان را به سمتی هدایت کنیم که زمینه‌ساز تعجیل در فرج امام زمان (عج) باشد. متأسفانه در شرایط فعلی، سهم فعالیت هلال‌احمر در عرصه‌های فرهنگی، بسیار کمرنگ است و عمده برنامه‌ریزی‌های موجود بر مبنای فعالیت‌های امدادی متمرکز شده که گسترش برنامه‌ریزی‌های هلال‌احمر برای پوشش زمینه‌های فرهنگی نیز باید در محوریت برنامه تحول این نهاد خدمت‌گزار باشد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا