اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

جشن تکلیف ۴۰۰ دانش آموز مدارس سمپاد مشهد در حرم مطهر رضوی برگزار شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- جشن تکلیف ۴۰۰ دانش آموز پسر پایه هشتم مدارس سمپاد مشهد با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش روز سه‌شنبه در این مراسم اظهار کرد:دانش آموزانی که امروز به صورت نمادین در این مراسم حاضر شده اند با عبور از مرحله کودکی وارد بخش جدیدی از زندگی خود شده اند و به ظرفیت های جدیدی دست پیدا خواهند کرد.

اصغر باقرزاده با بیان این که برگزاری برنامه هایی از این دست به عنوان یک موقعیت مهم یادگیری می‌تواند زمینه ساز دستیابی آموزش و پرورش به اهداف سند تحول بنیادین باشد ادامه داد: در راستای کمک به بلوغ فکری، دینی و اخلاقی این دانش آموزان، آموزش و پرورش و دست اندرکاران تعلیم و تربیت باید با ایجاد موقعیت های یادگیری جدید و متعدد به رشد آنهاکمک کنند.

سید امیر شوشتری سرپرست آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: دانش آموزان شرکت‌کننده در این مراسم وارد مرحله جدیدی از زندگی خود می‌شوند و به عنوان آینده سازان ایران و پیشگامان گام دوم انقلاب، با تکیه بر مبانی دینی و معنویت می توانند در مسیر رشد اعتقادی و تربیتی مدنظر سند تحول بنیادین گام بردارند.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموز است که حدود ۹ درصد جمعیت دانش آموزی کشور هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا