اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

جشنواره زوجهای جوان پدافند هوایی ارتش در مشهد پایان یافت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- چهارمین جشنواره زوجهای جوان کارکنان شاغل نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور رییس سازمان عقیدتی – سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مشهد پایان یافت.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در مراسم پایانی این جشنواره با اشاره به ایام ولادت حضرت زهرا (س) گفت: سوره کوثر در شأن حضرت فاطمه(س) است، کوثر یعنی کسی که خیر پرشمار است.

حجت الاسلام عباس محمدحسنی افزود:حضرت فاطمه(س) حلقه اتصال بین نبوت و امامت است چرا که همه امامان معصوم(ع) بعد از حضرت علی(ع) از نسل حضرت زهرا(س) هستند.

وی ادامه داد: طبق آمار ۱۵۰ میلیون نفر در دنیا افتخار سیادت و انتساب به خاندان امامت را دارند که همه از برکت وجود حضرت زهرا(س) است و از این تعداد ۶ میلیون نفر در ایران هستند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: برخی از این افراد هر کدام یک دنیا هستند، از جمله امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در ایران آیت الله سیستانی در عراق، سید حسن نصرالله در لبنان و بدرالدین حوثی در یمن.

حسنی افزود: نخستین بنیانگذار و مدافع حرم، حضرت زهرا(س) و نخستین شهید مدافع حرم آن حضرت است و امروز نیز مدافعان حرم تربیت شدگان مکتب فاطمی هستند.

وی ادامه داد: در مکتب جهاد تبیین هم که رهبر معظم انقلاب ۴۰ روز است تکرار می کنند و دارای فلسفه و حکمت است حضرت زهرا(س) نخستین جهادگر است.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: اگر جهاد تبیین حضرت فاطمه(س) نبود شاید امروز یک داعشی بودیم که از قتل عام لذت می‌بردیم و امروز یکی از رسالتهای زنان که در انقلاب و در دفاع مقدس هم پیشتاز بودند این است که در جهاد تبیین هم پیشتاز باشند و روز زن وقتی مبارک است که فاطمی شویم.

حسنی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که تشکیل زندگی مشترک و حفظ آن راحت نیست افزود: رعایت احترام متقابل، اظهار محبت و وظیفه شناسی متقابل زندگی را مستحکم می‌کند.

وی ادامه داد: رازداری، وفاداری و صبوری متقابل از دیگر مواردی است که در استحکام و دوام زندگی نقش دارد.

چهارمین جشنواره زوج‌های جوان پدافند هوایی ارتش از روز شنبه هفته جاری با حضور ۵۰ زوج به میزبانی منطقه پدافند هوایی شمال شرق امام رضا (ع) در مشهد آغاز شد و امروز پایان یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا