اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

جبهه روحانیت مردمی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، جبهه روحانیت مردمی انقلاب اسلامی در پی شهادت مظلومانه روحانی محبوب مردمی حجت‌الاسلام محمد اصلانی بیانیه‌ای را صادر کرد.

متن بیانیه جبهه روحانیت مردمی انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضَی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا»

سلام بر حماسه‌سازان همیشه جاوید روحانیت که رساله علمیه و عملیه خود را به دم شهادت و مرکب خون نوشته‌اند.

تاریخ زرین تشیع، بار دیگر مزین به قطرات خون پاکمردی از تبار روحانیت شد.

حاشیه نشینان شهر امام مهربانی‌ها، پدر مهربانی را از دست دادند که سال‌ها غمگسارانه با آنان زندگی کرد و برای حل مشکلاتشان شب و روز نشناخت‌.

پایان دفتر زندگی روحانی محبوب و مردمی، حجت‌الاسلام شهید اصلانی همان گونه رقم خورد که چند روز پیش از حادثه در جوار مرقد نورانی سردار دل‌ها شهید سلیمانی از خداوند خواسته بود و این گونه با شهادت در آغوش امام رئوف، به برادران شهیدش پیوست.

جبهه روحانیت مردمی انقلاب اسلامی ضمن تبریک و تسلیت شهادت این روحانی مجاهد به مردم شهیدپرور مشهد مقدس و خاندان مومن و انقلابی اصلانی که سومین فرزندشان را تقدیم اسلام و انقلاب نمودند، اعلام می‌دارد:

از آنجا که این شهید سعید سال‌ها با اعتقاد به وحدت و همدلی در مناطق تلفیقی شهر، مشغول خدمت به ایرانی و افغانستانی و شیعه و سنی بود، نباید کسی خون به ناحق ریخته‌اش را دستاویز اقدامات تفرقه افکنانه نماید.

از تولیت محترم آستان قدس رضوی می‌خواهیم ضمن دستور پیگیری و برخورد سریع و جدی با کسانی که به وظیفه اولیه خود در نگاهبانی از حریم امن رضوی و زائران حضرتش قصور یا تقصیری داشته‌اند، با تمهیدات لازم از حوادث احتمالی مشابه که به جایگاه امن حریم رضوی به شدت آسیب می‌رساند، پیشگیری نمایند و گزارش پیگیری‌ها و اقدامات مربوطه را هر چه زودتر به عموم مردم عزیزمان ارائه کنند.

از استانداری خراسان رضوی می‌خواهیم به عنوان نماینده دولت، ضمن اعلام عزای عمومی، پیگیری سریع و مجدانه جهت شناسایی دیگر عوامل احتمالی این اقدام تروریستی و حامیان داخلی و خارجی آنها را با هماهنگی همه نهادهای امنیتی در اولویت دستور کار خود قرار دهد.

از مسئولان محترم مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان می‌خواهیم ضمن هر چه بیشتر ارج نهادن به طلاب و روحانیون جهادی و تجلیل درخور از این روحانی شهید محبوب و مردمی، شناسایی و برخورد با عاملان و مقصران این حادثه تروریستی را تا حصول نتیجه دنبال کنند و عموم طلاب و روحانیون را در جریان پیگیری‌ها قرار دهند.

از مردم ولایتمدار و قدرشناس مشهد مقدس می‌خواهیم به پاس یک عمر مجاهدت و خدمت خالصانه شهید اصلانی، در مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر این شهید حریم رضوی حضور به هم برسانند.

در پایان به همه مردم عزیز و نجیب ایران اسلامی اعلام می‌داریم که روحانیت مردمی تا آخرین قطره خون در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی از جمله خدمت به مردم که سیره مستمر شهید عزیزمان تا پایان زندگی جهادی‌اش بود، از پا نخواهد نشست.

و السلام علی عباد الله الصالحین

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا