اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

جاهایی که خطر ابتلا به امیکرون در آنجا بیشتر است

سویه جدید ویروس کرونا به نام امیکرون این روزها به شدت درحال افزایش است بنابراین برای محافظت از خود در مقابل امیکرون باید از رفتن به برخی مکان‌ها جلوگیری کنید.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، سویه جدید ویروس کرونا به نام امیکرون این روزها به شدت درحال افزایش است بنابراین برای محافظت از خود در مقابل امیکرون باید از رفتن به برخی مکان‌ها جلوگیری کنید.

این روز ها همه در مورد امیکرون صحبت می کنند؛ سویه دیگری از کرونا که باعث چالش‌ های زیادی شده است و مردم با آن درگیری زیادی پیدا کرده‌اند؛ اما شما باید یاد بگیرید که خطر ابتلا به امیکرون در کدام مکان ها بیشتر است و باید از کجا ها دوری کنید.

باشگاه های شلوغ با تهویه ضعیف

مطالعات نشان می‌ دهد که باشگاه‌ ها به خاطر تجمع افراد و فضای بسته و تهویه ضعیف، معمولاً بیشترین خطر را برای ابتلا به امیکرون در بین افراد دارند؛ بنابراین اگر می خواهید ورزش کنید، بهتر است که در فضای باز این کار را انجام دهید و یا در باشگاهی ثبت نام کنید که تهویه مناسب دارد یا این که خیلی خلوت است.

رستوران های شلوغ

زمانی که امیکرون و کرونا همچنان در بین مردم وجود دارند، دلیلی ندارد که شما به رستوران بروید. اگر هم می‌ خواهید به ستوران بروید، بهتر است که به رستوران شلوغی نروید؛ زیرا در رستوران مجبور هستید برای غذا خوردن ماسک تان را در بیاورید، این گونه خطر ابتلا بیشتر است.

کنسرت

کنسرت یک فضای بسته و پر از هیجان است و مردم دوست دارند که به کنسرت های مختلف بروند اما فعلاً با وجود امیکرون بهتر است این کار را نکنید، زیرا تهویه سالن های کنسرت اصلاً مناسب نیست و فضا خیلی شلوغ است و احتمال ابتلا به امیکرون بسیار بالا خواهد بود.

فروشگاه های شلوغ

کاملا طبیعی است که در هیچ جای شلوغی نباید پا بگذارید؛ مخصوصاً فروشگاه ها، زیرا مردم مدام اجسام را دست می زنند و مجبورند از کنار یکدیگر رد شوند و در نتیجه همین ها باعث انتقال بیشتر امیکرون می شود.

سفر به بعضی از کشورها

بعضی از کشورها شیوع بیشتری در ابتلا به امیکرون دارند و قبل از سفر حتما باید آن‌ها را بررسی کنید تا به آن جا نروید. طبق مطالعات، استرالیا، باهاماس، برمودا و اسرائیل جزو این کشور ها هستند.

چگونه از سلامت و امنیت خود محافظت کنیم؟

حتماً دستورها بهداشتی را رعایت کنید.
فرقی ندارد که کجا زندگی می کنید؛ در سریع ترین زمان ممکن واکسن تزریق کنید. حتی با وجود واکسینه شدن خود و اطرافیان تان، باز هم از ماسک ان 95 استفاده کنید‌.
به سفر نروید.
فاصله‌ گذاری اجتماعی را رعایت کنید.
از مکان های شلوغ دوری کنید.
بهداشت دست و صورت را رعایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا