اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

جانشین فرمانده سپاه: ملت ایران با تقدیم ۲۰۰ هزار شهید به تکلیف الهی خود عمل کرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تقدیم بیش از ۲۰۰ هزار شهید از اول انقلاب اسلامی تاکنون، نشان از پایبندی ملت ایران به ادای تکلیف الهی خود تا پای جان دارد.

سردار علی فدوی پنجشنبه شب در یادواره شهدای غرب مشهد افزود: دشمنان فهمیدند این انقلاب متفاوت است و این جبهه انقلابی از خرداد ۴۲ بر جبهه باطل تاخته است، لذا دشمنان حیات خود را در معرض خطر دیده و از روز اول به جنگ با انقلاب اسلامی برخاستند.

وی گفت: در راس جبهه مخالف انقلاب اسلامی، آمریکا بود و بسیاری در جبهه کفر پشت سر آنها قرار داشتند، چنانکه در پایان جنگ تحمیلی رسما ۸۷ کشور اعلام کردند که ما در این جنگ از صدام پشتیبانی می کردیم.

جانشین فرمانده سپاه اضافه کرد: در موضوع سوریه همه گفتند می خواستیم رژیم سوریه نباشد اما نتوانستیم، چون ایران نخواست، این قدرت ایران از جبهه حق و انقلاب اسلامی به وجود آمده است.

سردار فدوی گفت: بدون شک این قدرت ناشی از ابزارهای نظامی و جنگ افزارهای ما نیست و قطعا توان نظامی، تکنولوژیکی و مادی جبهه باطل از ما بیشتر است، اما چرا در هر جنگ بین ما و جبهه باطل، پیروزی نصیب ما می شود؟

وی افزود: پیروزی جبهه حق به خاطر وعده الهی است که در آن هیچ تخلفی نیست و ما فقط باید مراقب باشیم به تکالیفی که خداوند برای ما در این وعده مشخص کرده، عمل کنیم اما اگر آن تکالیف که خدا گفته را انجام ندهیم نتیجه آنگونه که خدا وعده داده است، رقم نخواهد خورد.

وی به شکست مسلمانان صدر اسلام در جنگهای احد و حُنین اشاره کرد و گفت: مسلمانان به این دلیل شکست خوردند که دستور خدا را اجرا نکردند و حتی پیامبر خدا را در نبرد رها کرده و فرار کردند، اما این مردم و دلدادگان اسلام در این ۴۳ سال تکالیف الهی را به میزان قابل قبولی در قبال این نظام اسلامی انجام داده اند و پیروز میدان ها شده اند.

جانشین فرمانده سپاه اظهار داشت: باید از این قاعده مراقبت کرد و قدر آنرا دانست، این ادای تکلیف موکول به دوره انقلاب و جنگ تحمیلی نیست، اکنون نیز این ادای تکلیف وجود دارد و عزیمت پیکر شهدا از سوریه به کشورمان نشان می دهد هنوز هم خانواده ها و جوانان پای کار هستند.

دشمن نگران شکست در جبهه مارب یمن است 

فدوی با بیان اینکه دلدادگان انقلاب اسلامی در یمن تقریبا نیازی به کسی ندارند، گفت: برحسب ظاهر ۲ کشور ارتجاعی عربستان و امارات در این نبرد حضور دارند، اما اطلاع کامل داریم که آمریکا، اسرائیل، برخی از کشورهای اروپایی، کشورهای مرتجع عرب و حتی برخی کشورهای آفریقایی در نبرد علیه یمن حضور دارند اما نتوانسته‌ اند بر دلدادگان انقلاب اسلامی در یمن غلبه کنند.

وی با اشاره به شدت گرفتن نبردها در یمن اشاره کرد و گفت: نگرانی دشمنان این است که در جبهه کنونی مارب یمن، شکست بزرگی بخورند، لذا دست به دامان همه شده اند و از طرف دیگر از روی استیصال به بمباران زنان و کودکان روی آورده اند.

سردار فدوی افزود: ما ام القرای جبهه انقلاب اسلامی برای یمن هستیم لذا لازم است به مبانی انقلاب اسلامی پایبند بوده و اصرار ورزیم و حتی در این راه جان بدهیم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در روزهایی که خبیثان عالم برای حرم اهل بیت(ع) مشکلاتی به وجود آورده بودند، یکی از دغدغه های مسوولان سپاه این بود که خیل عظیم سپاهیان و بسیجیان می گفتند چرا ما را برای دفاع از حرم نمی فرستید.

وی خاطرنشان کرد: اینها جوانانی نبودند که پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و جنگ تحمیلی را دیده باشند، اما وقتی قرار شد به مثابه شهدا از آرمانهای خود پاسداری کنند، انگار همه این ها را دیده بودند و گویا انتقال نسلی در جوانان ما انجام شده بود و این جوانان به مانند روزهای اول انقلاب و جنگ، هزاران کیلومتر دور از خانه خود با دشمنان جنگیدند و عظمت آفریدند.

آیین مزبور به عطر حضور پیکر ۲ تن از شهیدان گمنام دفاع مقدس معطر شد و حاضران در این مراسم ضمن تبرک جستن از این اجسام مطهر، با آرمانهای شهدا تجدید میثاق کردند.

براساس اعلام دبیرخانه دایمی یادواره شهدای غرب مشهد، اسناد مرتبط با ۶۸۰ شهید غرب مشهد به روزرسانی و بانک خانواده شهدای غرب مشهد ایجاد می‌شود.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ،  یادواره شهدای غرب مشهد با حضور بیش از ۲ هزار نفر از اعضای خانواده شهدای محله قاسم آباد (غرب مشهد) امروز در مجتمع فرهنگی آیه ها برگزار شد و استقبال از این مراسم به حدی بود که سالن انقلاب اسلامی با ظرفیت هزار و ۶۰۰ صندلی در ابتدای مراسم تکمیل شد و برگزار کنندگان از سالنی در جوار آن برای پذیرایی از مهمانان استفاده کردند.

مطابق اعلام بنیاد شهید خراسان رضوی شمار شهدای این استان ۱۷ هزار نفر است که کلانشهر مشهد به تنهایی هشت هزار و ۶۷۳ شهید، ۳۷ هزار و ۲۶۸ جانباز و یک هزار و ۹۳۷ آزاده را در راه حفاظت از کیان کشور و آرمان های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا