اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

جاده‌های خراسان رضوی مه گرفته و لغزنده است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش راهداران و سامانه‌های نظارتی پدیده مه‌گرفتگی و بارش باران در برخی جاده‌های این استان موجب کاهش دید افقی رانندگان و لغزندگی سطح جاده‌ها شده است.

ابراهیم نصری روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: هم اکنون مه گرفتگی در گردنه تیوان جاده‌ درگز – قوچان و گردنه شریف آباد جاده باغچه – نیشابور موجب کاهش دید افقی در این مسیرها شده است.

وی ترافیک در جاده های خراسان رضوی را عادی و روان توصیف کرد و ادامه داد: بارش باران خفیف نیز در بخش احمد آباد شهرستان مشهد و جاده‌های مشهد – نیشابور و مشهد – فریمان موجب لغزندگی سطح این جاده‌ها شده است.

بر اساس اعلام مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی سامانه ناپایدار که از دیروز با بارش برف و باران این استان را تحت تاثیر قرار داده است امروز با کاهش دمای هوا و پدیده مه گرفتگی بر استان اثر خواهد گذاشت و سه‌شنبه شب از مرزهای شرقی استان خارج خواهد شد.

۵۱ گردنه در راه‌های شهری به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در استان خراسان رضوی وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا