اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

جاده‌های خراسان رضوی برفی و بارانی شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بر اساس اعلام راهداران و سامانه‌های نظارتی، از عصر امروز (پنجشنبه) بارش برف و باران در جاده های استان آغاز شده و این جاده‌ها لغزنده است.

ابراهیم نصری پنجشنبه شب در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: بارش برف در جاده درگز – قوچان و محدوده گردنه رباط سنگ در جاده تربت حیدریه – باغچه موجب لغزندگی سطح این جاده ها شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون بارش باران در جاده‌های تربت جام، طرقبه شاندیز، نیشابور، قوچان و مشهد سطح آنها را لغزنده کرده است.
بر اساس اعلام مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی و بر اساس نقشه‌های هواشناسی با ورود سامانه سرد و بارشی از ظهر امروز، بارش‌های پراکنده به صورت برف و باران در این استان به‌ ویژه نیمه شمالی و غربی آن آغاز شده که تا شنبه هفته آینده ادامه می یابد.  

۵۱ گردنه در راههای شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا