اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ثبت ۴۱ اختراع ملی و بین‌المللی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مجتبی سنکیان با بیان این‌که به همت محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در سال گذشته ۴۱ اختراع در حوزه‌های ملی و بین‌المللی به ثبت رسیده است، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه موفق به کسب رتبه سوم کشوری شد.

وی ادامه داد: میزان اختراعات ثبت شده یکی از شاخص‌های مهم در رشد علم و فناوری هر کشوری بوده و برخورداری از نظام حمایت از مالکیت فکری نیز یکی از زیرساخت‌های مهم در رسیدن به اقتصاد دانش‌بنیان و ترویج نوآوری است.

مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص حمایت دانشگاه از ثبت اختراع، نشان و طرح صنعتی، اضافه کرد: میزان حمایت‌های مالی دانشگاه از مخترعین در هر سال متناسب با قرارداد منعقد شده میان دانشگاه و کارگزار مشخص می‌شود که در قرارداد ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ میزان حمایت دانشگاه، ۷۰ درصد است و هزینه‌های باقی مانده کارگزار توسط متقاضی پرداخت می‌شود.

وی افزود: مخترعین جوان برای استفاده از تسهیلات ثبت اختراع، ثبت طرح صنعتی و ثبت نشان باید با ورود به سامانه سیستم جامع اطلاعات پژوهشی (پژوهان) درخواست خود را ثبت کرده و برای کارشناسان مدیریت توسعه فناوری سلامت ارسال کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا