اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

ثبت نام حوزه علمیه خراسان آغاز شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر پذیرش حوزه علمیه خراسان گفت: پذیرش حوزه علمیه خراسان، شامل سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی برای سال تحصیلی آینده از امروز، ۲۴ بهمن، آغاز شد که تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام جعفر ریحانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: آزمون پذیرش نیز روز جمعه ۲۳ اردیبهشت سال آینده به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این دوره از داوطلبان مقاطع پایه نهم با معدل ۱۵ و دیپلم و بالاتر با معدل ۱۴ ثبت نام می‌شود و کسانی که معدلی بالاتر از ۱۸ داشته باشند از آزمون معاف هستند. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت حوزه علمیه خراسان مراجعه کنند.

مدیر پذیرش حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه ظرفیت پذیرش ۲ هزار و ۵۰۰ نفر است، افزود: بعد از آزمون، قبول شدگان در مصاحبه و یک دوره آموزشی کوتاه مدت شرکت خواهند کرد.

حوزه علمیه خراسان با هزار و ۲۰۰ سال قدمت و حدود ۴۰ هزار طلبه در حال آموزش در ۱۵۲ مدرسه علمیه زیر نظر ۲ هزار استاد، پس از حوزه علمیه قم دومین مرکز بزرگ حوزوی ایران است.

اکنون بیش از ۴۰ جلسه درس خارج و ۴۰۰ جلسه درس سطوح عالی در ۹۸ حوزه علمیه ویژه برادران و ۴۸ حوزه ویژه خواهران در استان های خراسان برقرار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا