اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تیم والیبال نشسته خراسان رضوی عازم رقابت کشوری، بدون کمک مالی

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- تیم والیبال نشسته هیات جانبازان و معلولان شهرستان مرزی تایباد در شرق خراسان رضوی به عنوان نماینده این استان روز نهم اسفند ماه جاری در حالی عازم رقابتهای لیگ دسته یکم مردان ایران شد که هیچگونه حمایت مادی از سوی نهاد متولی دریافت نکرده است.

مرحله سوم رقابتهای لیگ دسته یکم والیبال نشسته کشور از امروز دهم اسفند ماه جاری به مدت چهار روز در خرم‌آباد آغاز می‌شود.

رییس هیات ورزش جانبازان و معلولان تایباد که خود نیز در ترکیب بازیکنان تیم والیبال نشسته خراسان رضوی حضور دارد به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: همه فعالیتهای فنی و پشتیبانی برای این تیم فقط با تلاش و غیرت خود بازیکنان و کادر فنی صورت گرفته زیرا تاکنون کمترین کمکی از اداره ورزش و جوانان شهرستان و اداره‌ کل ورزش و جوانان خراسان رضوی دریافت نکرده‌ایم.

محمدابراهیم امیری افزود: آمادگی تیم بسیار خوب است اما مشکل اصلی کمبودهای مالی است بطوری که اعضای تیم و کادر فنی آن با سه دستگاه خودرو شخصی متعلق به خود عازم تهران شدند تا از آنجا به لرستان و خرم‌آباد عزیمت کنند. 

وی ادامه داد: این بدان معنا است که بازیکنان و کادر فنی تیم والیبال نشسته تایباد به عنوان نماینده خراسان رضوی در رقابتهای لیگ دسته یکم کشور بدون هیچ حامی و حمایت مالی تنها با اتکا به بنیه اندک مالی و روحیه ورزشی خود و با انگیزه قهرمانی عازم رقابتها شده‌اند. 

رییس هیات ورزش جانبازان و معلولان تایباد گفت: هیچگونه کمک مادی از سوی متولیان ورزش خراسان رضوی به این تیم نشده لذا از رسانه‌ها می‌خواهیم ندای طلب استمداد ما را به گوش مسوولان ورزش استان برسانند.

وی همچنین عملکرد سرمربی این تیم را در دو دوره رقابتهای قبلی عالی توصیف و بیان کرد: علاوه بر درمحمدی، محمود انصاری به عنوان سرپرست و صادق مطهری‌نیا به عنوان مدیر تدارکات کاروان خودرویی تیم والیبال نشسته تایباد را همراهی می‌کنند.   

نبود حمایت از سوی دستگاههای مسوول در خراسان رضوی در حالی است که والیبال نشسته به عنوان جذابترین رشته ورزشی در میان جانبازان و معلولان شناخته می‌شود بطوری که قهرمانی بلامنازع والیبال نشسته ایران در جهان، جایگاه خاص به این رشته در چارچوب لیگهای ورزشی داخلی مرتبط با آن داده است.

خراسان رضوی در این میان ظرف سالهای نه چندان دور با درخشش نماینده خود یعنی تیم ثامن‌الحجج (ع) قهرمانی در سوپر لیگ ایران و حتی قهرمانی باشگاههای آسیا در رشته والیبال نشسته را تجربه کرده اما مدتی است در این رشته ورزشی دچار رخوت و سستی شده است.  

اکنون پس از دوره‌ای رخوت، تیمی از هیات ورزش جانبازان و معلولان خطه مرزی تایباد مرکب از ورزشکاران بومی این شهرستان و همچنین چهار والیبالیست از شهرهای تربت‌حیدریه و خواف استان خراسان رضوی پا به عرصه رقابتهای لیگ دسته یکم والیبال نشسته مردان کشور گذاشته‌ است.

پیشینه تیم

سرمربی تیم والیبال نشسته نماینده خراسان رضوی گفت: این تیم با ترکیب بومی در مرحله نخست رقابتهای دسته یک والیبال نشسته در مشهد از بین ۶ تیم در گروه الف کشور نایب قهرمان شد.

غفار درمحمدی در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: تیم تایباد در دوره دوم رقابتهای دسته یک والیبال نشسته کشور در چالوس رو در روی تیمهای ارداق قزوین، مهر مولانای چالوس، رشت، جیرفت و کرمانشاه قرار گرفت و باز هم نایب قهرمان ایران شد. 

وی ادامه داد: این تیم امروز با ترکیب شیرمحمد درمحمدی، زکریا دستگیر قادری، علی‌محمد هشتی، محمدابراهیم امیری، مهدی عسکری، مهدی بیدقی، محمد طاهری، محمد اصیل‌کردیانی، حیدر مولایی، حسن محمدی‌نیک، رئوف روشن و غلامرضا عباسی عازم مرحله سوم لیگ دسته یکم والیبال نشسته شد. 

سرمربی تیم والیبال نشسته هیات جانبازان و معلولان تایباد گفت: گرچه تیمهای قدرتمند فولاد سپاهان اصفهان، شهرداری دامغان، ارداق قزوین و هیأت لرستان در این مرحله از مسابقات حضور دارند اما تیم تایباد امید دارد باغیرت به مرحله نهایی صعود کند. 

وی افزود: تیم والیبال نشسته تایباد که تاکنون به خوبی عمل کرده و با شایستگی نیز به مرحله سوم لیگ رسیده، با هدف تصاحب سکوی نخست در خرم‌آباد به میدان می‌رود.

غیرت تیمی در سایه نبود کمکهای مالی

رییس هیات ورزش جانبازان و معلولان تایباد نیز گفت: بر اساس بررسی تیمهای حاضر در این مرحله از لیگ دسته یکم والیبال نشسته کشور، روی صعود قطعی تیم تایباد حساب باز کرده و امیدواریم بتوانیم با قرار گرفتن در جمع تیمهای نخست مرحله نهایی لیگ، به سوپر لیگ والیبال نشسته مردان کشور صعود کنیم.

امیری افزود: سالهای پیش “منطقه ویژه اقتصادی تایباد” حامی تیم والیبال نشسته این شهرستان بود ولی انتظار داریم دستگاههای متولی شهرستان و استان یا هر مجموعه علاقه‌مند دیگر به عنوان حامی مالی تیم تایباد را مورد حمایت قرار داده و یاری نماید.

وی ادامه داد: مکاتبه‌ای با مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی برای دریافت کمک مالی انجام شده و بر این اساس قرار شد با “مجموعه آویژه صنعت” برای کمک مالی تیم  والیبال نشسته تایباد مذاکره شود اما هنوز هیچ اقدامی در این خصوص انجام نشده و خبری از حمایت نیست.

اعزام تیم با قطار، نهایت کمک 

این در حالی است که دبیر هیات ورزش جانبازان و معلولان خراسان رضوی مسوولیت اعزام به مسابقات لیگهای ورزشی کشوری را بر عهده خود تیمها دانست و گفت: این هیات هیچگونه تعهدی برای هزینه‌ در این حوزه ندارد.

محمد هراتی با این حال افزود: البته اعزام تیمهای استانی به مسابقات قهرمانی کشور وظیفه ما است و هزینه آن را تقبل می‌کنیم اما واقعیت این است که بودجه کافی برای این کار در اختیار نداریم.

وی ادامه داد: به رغم همه کمبودها برای تخصیص ۱۵۰ میلیون ریال به تیم تایباد برنامه ریزی کرده بودیم که تامین نشد و شرمنده نماینده استان شدیم.

دبیر هیات ورزش جانبازان و معلولان خراسان رضوی گفت: رقابتهای مرحله اول والیبال نشسته دسته یک را در مشهد به جای تیم تایبادی میزبانی کردیم و هنوز پول داوری مسابقات را نداده ایم.

وی افزود: امسال تاکنون هیچ کمک مالی از اداره‌ کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به هیات ورزش جانبازان استان نرسیده، در حالی که در مدت مشابه سالهای قبل ۲۰۰ میلیون ریال کمک می‌شد.

هراتی به اعزام تیم پاراوزنه‌برداری معلولان خراسان رضوی به مسابقات قهرمانی کشور اشاره و بیان کرد: این ورزشکاران شرایط ویژه‌ای دارند و باید با هواپیما اعزام شوند اما به دلیل کمبود اعتبار این تیم را با قطار به مسابقات فرستادیم، البته هر کوپه ۶ تخته قطار به سه ورزشکار اختصاص یافت. 

وی ادامه داد: نهایت توان و بضاعت مالی هیات ورزش جانبازان و معلولان خراسان رضوی برای حمایت از تیمها همین مقدار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا