اخبار خراسان رضویسایر رشته هاورزشی

تیم ملی کبدی 10 بازیکن خراسالن رضوی را به اردو دعوت کر

دبیر فدراسیون کبدی خراسان رضوی از دعوت ۱۰ کبدی‌کار خراسان رضوی به اردوهای تیم ملی مسابقات آسیایی هانگژو خبر داد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، عباس فرهمندمهر ظهر امروز در مجمع انتخابی هیات کبدی خراسان رضوی که در تالار اجتماعات اداره‌ کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: خراسان رضوی یکی از فعال‌ترین و نخستین استان‌هایی بود که کبدی را در کشور راه‌اندازی کرد. مربی و بازیکن‌هایی که از این استان به تیم ملی دعوت شدند، افتخارآفرینی کردند. از همین رو هیات رییسه فدراسیون کبدی نگاه ویژه‌ای به این استان دارد.

وی افزود: برای مسابقات آسیایی هانگژو در مراحل مختلف هشت ورزشکار خانم و ۲ ورزشکار آقا از این استان به اردوی تیم ملی دعوت شدند. مرتضی شهیدی از خراسان رضوی به عنوان سرمربی تیم ملی سرکل کبدی کشور فعالیت دارد. شهیدی سرکل کبدی را در خراسان رضوی پایه‌گذاری و ورزشکاران را تقویت و به تیم ملی رساند. همچنین سه داور از بخش آقایان و سه داور از بخش بانوان در مسابقات کشوری کبدی قضاوت داشته‌اند که نشان از وضعیت مطلوب داوری در کبدی خراسان رضوی دارد.

دبیر فدراسیون کبدی خراسان رضوی ادامه داد: خراسان رضوی در گذشته مسابقات زیاد و با کیفیت بالایی برگزار می‌کرد اما اتفاقاتی برای کبدی این استان رخ داد که نتواند میزبانی‌های خود را تکرار کند. شیوع ویروس کرونا باعث شد تمام مسابقات کشور لغو شود و نتوانستیم از ظرفیت خراسان رضوی استفاده کنیم.

فرهمندمهر تصریح کرد: خراسان رضوی مهد کشتی چوخه کشور است. ورزشکاران زیادی هستند که از تیم ملی کشتی چوخه جا می‌مانند که می‌توانیم در رشته کبدی از ظرفیت آنان استفاده کنیم. بسیاری از ورزشکاران موفق کنونی کبدی از کشتی با چوخه وارد این رشته ورزشی شده‌اند.

وی در خصوص معیار تخصیص بودجه به هیات‌های استانی گفت: در سال ۱۴۰۱ مبنای تخصیص بودجه فدراسیون به عملکرد هیات‌های استانی بستگی دارد.  

هاشمی‌جواهری: ورزش منشا سلامت جامعه است

همچنین علی اکبر هاشمی جواهری، سرپرست اداره کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی، در این مجمع عنوان کرد: کبدی یکی از رشته‌هایی است که در فرهنگ ما ریشه دارد. وضعیت کنونی کبدی خراسان رضوی به گونه‌ای است که یک حرکت جهادی برای رشد و ارتقای آن می‌طلبد.

وی افزود: اتفاقی که برای کبدی خراسان رضوی رخ داد، زبینده ورزش و این رشته ورزشی در خراسان رضوی نبود. مرتضی نظرنژاد پیرو راه پدرش قطعا باید با این مساله به صورت جدی مبارزه کرده و حرمت از دست رفته را بازگرداند. ورزش منشا سلامت جامعه است و ما نباید اجازه دهیم به ورزش خدشه وارد شود.

مدیر کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه اگر اتفاق و حاشیه‌ای زیر نظر یک رییس هیات ورزشی رخ دهد، قطعا از او نخواهیم گذشت، گفت: کبدی در خراسان رضوی طرفداران زیاد و پیشکسوتان خوب و محترمی دارد. یکی از نواحی خراسان رضوی مانند چناران به اندازه کل کشور بازیکن مستعد دارد که تمام آن‌ها باید ساماندهی شوند.

هاشمی‌ جواهری افزود: همانطور که این رشته ورزشی به لحاظ فنی و حرفه‌ای رشد می‌کند، باید به لحاظ فرهنگی و دینی ارتقا یابد. انتخاب هیات رییسه هیات کبدی خراسان رضوی نوید روزهای خوبی را به کبدی این استان می‌دهد. در اداره‌ کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی همانطور که بر عملکرد تمامی هیات‌ها نظارت داریم در حد توان خود نیز از آنان حمایت خواهیم کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا