اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

تولید روزانه 16.6 تن زباله بیمارستانی در خراسان رضوی

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: ۹۰ درصد پسماندهای عفونی تولیدی استان در بخش دولتی و خصوصی بی‌خطرسازی و دفن می‌شود.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمد عرفانی گفت: سالانه ۶ هزار تُن پسماند عفونی در استان تولید می‌شود که روزانه ۱۶.۶ تن است.

وی با بیان این که زباله‌ها و پسماندهای عفونی شامل اقلام آلوده، تیز و برنده، سرنگ و سایر زباله‌های بیمارستانی می‌شود که باید قبل از دفن بهداشتی به وسیله دستگاه اتوکلاو، بی خطرسازی شود افزود: بیش از ۹۰ درصد پسماندهای عفونی تولیدی در استان، بی‌خطرسازی و سپس دفن می‌شوند.

معاون پایش و نظارت محیط‌ زیست خراسان رضوی گفت: علاوه بر ۶۹ بیمارستان فعال در استان، تعداد هزار و ۴۵۰ مطب، کلینیک و درمانگاه در کلانشهر مشهد طبق قراردادی که با بخش خصوصی دارند زباله‌های عفونی خود را به شرکتهای ذی صلاح برای مدیریت، بی‌خطرسازی و دفن بهداشتی تحویل می‌دهند و بر این اساس ماهانه ۱۱۰ تُن پسماند عفونی توسط شرکتهای ذی صلاح در مشهد جمع‌آوری می‌شود.

عرفانی افزود: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستانها، درمانگاهها و مطب پزشکان در مشهد در مدیریت پسماندهای عفونی همکاری خوبی انجام شده است.

استان خراسان رضوی جمعیتی بیش از ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دارد که حدود هشت درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا