اخبار خراسان رضویاقتصادیسایر حوزه‌ها

توسعه صنایع و افزایش اکتشافات جدید معدنی یکی از سیاست‌های مهم دولت است

رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: یکی از سیاست‌های مهم دولت نیز توسعه صنایع معدنی و افزایش اکتشافات جدید معدنی است و وزارت صمت با یک برنامه منسجم مبتنی بر ظرفیت‌های داخلی به این سمت و سو حرکت می‌کند.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، علی رسولیان در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی صنعت، معدن و فلزات اظهار کرد: این نمایشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که ایران کشوری معدن خیز است و یکی از سیاست‌های مهم دولت نیز توسعه صنایع معدنی و افزایش اکتشافات جدید معدنی است و وزارت صمت با یک برنامه منسجم مبتنی بر ظرفیت‌های داخلی به این سمت و سو حرکت می‌کند.

رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: تولیدکنندگان به ویژه شرکت‌های دانش بنیان که در افزایش داخلی سازی قطعات و کالاهای وارداتی پیشرو باشند مورد حمایت به ویژه حمایت مالی این سازمان قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: نیاز بالایی در کشور برای تولیدات بخش صنعتی و فلزی وجود دارد، افزون بر این بازارهای خوبی در کشورهای همسایه ایران برای این نوع تولیدات مهیاست و برگزاری این نمایشگاه و نمایش قابلیت‌های صنعتی و معدنی کشور می‌تواند به افزایش صادرات، تولید داخلی و توان اقتصادی کشور کمک شایانی کند.

رسولیان افزود: خوشبختانه شرکت‌های خوبی به ویژه شرکت‌های دانشگاه در نمایشگاه صنعت، معدن و فلزات مشهد حضور یافته‌اند به ویژه تولیدکنندگان حوزه صنایع معدنی از جمله فولاد، دوربین‌های مداربسته و سایر فناوری‌های نوین که از توان بالایی برخوردار بودند قابلیت‌های ارزنده‌ای از خود را در این نمایشگاه در معرض بازدید عمومی قرار داده بودند.

رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اظهار خرسندی از تلاش شرکت‌های دانش بنیانی که نسبت به افزایش عمق داخلی سازی کالاهای وارداتی اهتمام داشتند گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از این نوع شرکت‌ها حمایت کرده و حتی منابع مالی در اختیارشان قرار می‌دهد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص نوع حمایت سازمان صنایع کوچک از حضور تولیدکنندگان داخلی در نمایشگاه‌های خارجی از کشور گفت: از نمایشگاه‌هایی که مورد حمایت ما باشد و بتواند صادرات تولیدات داخلی را افزایش دهد یا به توسعه فناوری داخلی  کمک کند، حمایت کرده و ۸۰ درصد از هزینه‌های حضور آن‌ها در نمایشگاه‌های خارج از کشور را تامین می‌کنیم.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، فرآوری معدنی، ماشین آلات و تجهیزات وابسته به همراه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی متالوژی و بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت با حضور ۱۰۰ شرکت در ۹ هزار مترمربع تا ۱۷ بهمن ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد دایر است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا