اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

توسعه روابط بازرگانی هدف سفر تجار عمان به خراسان رضوی است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: توسعه روابط بازرگانی در بخش تخصصی برق و مخابرات و بررسی ظرفیت‌های صنعتی استان از اهداف سفر تجار، بازرگانان و سرمایه‌گذاران کشور عمان به خراسان رضوی است.

محمد احسانی روز سه‌شنبه در این باره به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: هیات فعالان اقتصادی عمان متشکل از ۹ نفر از تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران این کشور است که هدایت آن را مسوول مرکز توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط استان خراسان رضوی برعهده گرفته است.

وی بیان کرد: میزبانی فعالان اقتصادی عمان در سفر سه روزه به خراسان رضوی را کنسرسیوم صادراتی برق و الکترونیک استان با هدف توسعه روابط بازرگانی در بخشهای تخصصی برق، الکترونیک و مخابرات بر عهده دارد.

معاون شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: این هیات روز گذشته نشست‌های تخصصی با صاحبان ۲۰ واحد صنعتی عضو اتحادیه و کنسرسیوم صادراتی استان پیرامون توسعه همکاریهای تجاری و صنعتی برگزار کردند.

احسانی افزود: شرایط سرمایه‌گذاری در بخش صنعت خراسان رضوی برای تجار و سرمایه گذاران کشور عمان در این نشست اهمیت داشت، چنانکه آنان علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری در خانه‌های هوشمند، هوشمندسازی سیستم های ساختمانی و صنعتی ایران دارند.

وی اظهار داشت: امروز هیات عمانی در دومین روز از سفر خود به خراسان رضوی از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری خراسان و شرکتهای دانش بنیان بویژه شرکتهای برتر بازدید کردند.

معاون شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی بازدید از ظرفیتهای تولیدی استان را برنامه روز سوم هیات مزبور عنوان کرد و گفت: صاحبان صنایع کوچک استان با تجار عمانی روابط تجاری خوبی در حوزه های صنعت ساختمان، سنگهای ساختمانی، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و مواد غذایی دارند.

توسعه روابط بازرگانی هدف سفر تجار عمان به خراسان رضوی است

توسعه روابط بازرگانی هدف سفر تجار عمان به خراسان رضوی است

روابط تجاری ایران و عمان طی سالهای اخیر  رو به بهبود بوده است، عمان در ۱۰ ماهه امسال با رشد دو پله‌ای در رتبه دهم مقاصد صادراتی ایران، بعد از چین، عراق، ترکیه، امارات، افغانستان، هند، پاکستان، اندونزی و تایلند قرار گرفته است.

۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد ۲۹ واحد شهرک صنعتی و ۲۱ واحد ناحیه صنعتی است. از مجموع این تعداد ۲۶ شهرک صنعتی و ۱۴ ناحیه صنعتی فعال بوده و واگذاری زمین در آنها در حال انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا