اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

توزیع روزانه ۴۰ هزار بسته افطاری ساده در بین نمازگزاران حرم رضوی


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، به همت معاونت خدمات زائران حرم مطهر رضوی، روزانه ۴۰ هزار بسته افطاری ساده شامل اقلام نان، پنیر، خرما، حلوا شکری و کشمش نیز بین نمازگزاران در صفوف نماز مغرب و عشاء و در صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر توزیع می‌شود.

همچنین به همت آستان قدس رضوی و با مشارکت موکب‌های مردمی، روزانه بیش از پنج هزار افطاری ساده در موکب‌های امام رضایی برپا شده در جوار این بارگاه ملکوتی، توزیع می‌شود.

اجرای این برنامه با هدف پذیرایی از زائران بارگاه منور رضوی و با همکاری موکب‌های مردمی مشهد از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز شده و همزمان با اقامه اذان مغرب و عشاء در ۴ موکب که در جوار حرم مطهر برپا شده، افطاری‌های ساده توزیع می‌شود.

در این برنامه، سفره‌های اکرام با همکاری موکب‌ها و کفشداران حرم رضوی به ترتیب در باب الکاظم (ع) و باب الهادی (ع) گسترده می‌شود و در هر یک از این مکان‌ها از هزار و ۵۰۰ زائر با افطاری ساده شامل حلیم، چای، خرما، پنیر، سبزی و نان پذیرایی می‌شود.

همچنین هر شب یک هزار پرس حلیم همراه با نان به صورت بیرون بر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ایستگاه صلواتی مرحوم حاج قاسم عقیلی واقع در حدفاصل باب الجواد (ع) و باب الرضا (ع) و همچنین ایستگاه اهل بیت (ع) واقع در انتهای کوچه چهارباغ توزیع می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا