اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

توجه به برنامه‌ریزی هدفمند از مهم‌ترین ارکان سند تحول قضایی است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت‌الاسلام محمد مصدق در همایش معاونان برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در مشهد اظهار کرد: ارتقای رضایت‌مندی عمومی از اقدامات قوه قضائیه، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات هرچه مطلوب‌تر قضائی، توجه به کیفیت و کمیت پرونده‌ها، پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات و ارتباط مستمر قضات و مسئولان با زندان و مددجویان با هدف بررسی و حل مشکلات احتمالی باید مورد توجه باشد.

معاون اول قوه قضائیه با تأکید بر اجرای منویات رهبری، بیان کرد: علاوه بر برنامه‌های کلی، باید به تناسب هر استان و منطقه، برنامه‌های ویژه‌ای تدوین شود.

وی افزود: تکریم مراجعان باید مورد توجه باشد و موفقیت ما در گرو کسب رضایت خداوند متعال و مردم است.

باید تمامی اقدامات با کار جهادی پیش ببریم

سید محمد صاحبکار، معاون راهبردی قوه قضائیه نیز در این مراسم با اشاره به مسائل گوناگون اجتماعی از یک سو و کمبود منابع و امکانات قوه قضائیه از سوی دیگر اظهار کرد: برای عبور از چالش‌های موجود باید تمامی اقدامات را با کار جهادی و تلاشی مضاعف و مبتنی بر برنامه پیش ببریم.

معاون راهبردی قوه قضائیه افزود: به دنبال ایجاد هماهنگی در چند لایه اسناد بالادستی و سند تحول قوه قضائیه، معاونت‌های قوه و متناظران استانی آن‌ها، سازمان‌های وابسته و نمایندگان استانی هستیم تا نتایج هرچه مطلوب‌تری را در اجرای برنامه‌های مشارکتی کسب کنیم.

برنامه‌ریزی یکی از مهمترین ارکان موفقیت هر سازمان است

در ادامه، غلامعلی صادقی، رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی نیز اظهار کرد: در جامعه پیچیده کنونی برنامه‌ریزی یکی از مهم‌ترین ارکان موفقیت هر سازمان است و در دوران تحول، به این مهم توجه ویژه‌ای شده است.

رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی افزود: برنامه‌ریزی ابزار ارزشمندی است که باید مدیران برای رسیدن به اهداف متعالی به آن متوسل شوند.

وی بیان کرد: یک برنامه خوب باید شفاف، روشن و هدایتگر باشد تا بتوان بهترین راه را برای تحقق اهداف از پیش تعیین شده انتخاب کرد.

همایش معاونان برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات قوه قضائیه به مدت سه روز در مشهد در حال برگزاری است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا