اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تمرکز درآمدهای مالیاتی بودجه ۱۴۰۱ بر بخش تولید، مشکل‌ساز می‌شود

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کانون زنان بازرگان خراسان رضوی گفت: اگر تمرکز درآمدهای مالیاتی لایحه بودجه ۱۴۰۱ بر واحدهای تولیدی و اقتصادی باشد؛ مشکلات عدیده‌ای برای بخش‌های مولد بروز خواهد کرد.

مریم سراج‌ احمدی روز پنجشنبه در دومین کارگاه آشنایی با امور مالیاتی ویژه بانوان بازرگان در محل اتاق بازرگانی مشهد، با اشاره به وابستگی بودجه ۱۴۰۱ به درآمدهای مالیاتی و رشد ۶۵ درصدی این بحث در لایحه مذکور، افزود: تحقق این درآمد تنها در چهارچوب تعریف پایه های جدید مالیاتی و مهار مالیات‌گریزان ممکن می شود.

وی اظهار داشت: در شرایط فعلی بعضی از صاحبان صنایع به دلیل مطالبات اداره کل امور مالیاتی با مسائلی همچون مسدود شدن حسابهای بانکی، مشکلات ثبتی و غیره روبه رو شده اند و این مساله سیر فعالیت تولیدی و اقتصادی بنگاه مذکور را نیز دچار چالش می کند.

وی بیان کرد: بسیاری از صاحبان صنایع به دلیل نداشتن آشنایی کافی با قانون، از حقوق خود آگاه نیستند و زمانی که به ادارات امور مالیاتی مراجعه می کنند، با مشکل مواجه می شوند، این در حالی است که فعالان بخش خصوصی می توانند از ظرفیت های قانونی موجود به نحو احسن استفاده کنند.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: حمایت از تولید یک ضرورت به شمار می آید، این حمایتگری می تواند از مسیرهای مختلفی چه در چهارچوب توجه به اقتضائات بخش تولید و حل مشکلات آن از جانب دستگاه های دولتی و چه در قالب آموزش و توانمندسازی فعالان این حوزه رقم بخورد.

وی بیان کرد: در این میان، بانوان فعال اقتصادی برای اتاق بازرگانی مشهد و کانون زنان بازرگان، یک اولویت مهم به شمار رفته و ارائه آموزش ها و مشاوره های اقتصادی لازم به آنان به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

سراج احمدی اظهار داشت: اعضای کانون زنان بازرگان یا کارشناسان مالی مجموعه های آنان باید با ظرفیتهای قانونی در حوزه مالیاتی آشنایی کافی داشته باشند، این آگاهی کمک می کند تا از فرصت های موجود به نفع واحد اقتصادی خود بهره بگیرند. 

وی ادامه داد: بر همین اساس برگزاری سلسله کارگاه های آموزش مالیاتی در نشستهای هیات رییسه کانون زنان بازرگان مصوب و از مشاوران مالیاتی اتاق برای برگزاری این کارگاه ها بهره گرفته شد، در این نشستها مباحث و دغدغه های مهم بنگاه های اقتصادی در موضوع مالیات پردازی مطرح می شود و راهکارها و ظرفیت های قانون برای بانوان فعال در عرصه اقتصادی تشریح می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا