اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تماس‌های مردم با سامانه پاسخگویی به سوالات کرونایی در خراسان رضوی ۸۲ درصد افزایش یافت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مسوول سامانه پاسخگویی به سوالات کرونایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تماس‌های روزانه مردم خراسان رضوی با سامانه ۱۹۱ در روزهای اخیر ۸۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر زهرا اباصلتی افزود: تماس‌های روزانه مردم با این سامانه از ۲ هزار و ۲۰۰ مورد در ابتدای هفته گذشته به بیش از چهار هزار تماس در ابتدای هفته جاری رسیده که از این تعداد ۲ هزار و ۸۰۰ مورد و معادل ۷۰ درصد مربوط به واکسن کرونا، ۷۰۰ مورد و معادل ۱۷.۵ درصد در خصوص بیماری کرونا و ۵۰۰ مورد و معادل ۱۲.۵ درصد در زمینه سایر موارد کرونایی بوده است.

وی ادامه داد: یکی از سوالات پرتکرار در تماس با این سامانه در زمینه واکسیناسیون مادران باردار است که اعلام می‌کنیم این مادران دریافت واکسن را در مراکزی که پرونده سلامت و مراقبت بارداری دارند انجام ‌دهند اما مادران شیرده محدودیتی از این بابت ندارند.

مسوول سامانه پاسخگویی به سوالات کرونایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بخشی از سوالات در باره کیفیت و اثربخش بودن واکسن‌ها است گفت: واکسن‌های برکت، اسپایکوژن، پاستوکووک و پاستوکووک پلاس که وارد چرخه تزریق شده است مورد تایید هستند ضمن اینکه دیگر واکسن‌های ایرانی هم که مرحله آزمایشی را گذرانده‌اند نتایج قابل قبولی داشته‌اند، گرچه تمامی واکسن‌های مصرفی تأیید شده هستند، اما ما در این سامانه مردم را به دریافت واکسن‌های ایرانی تشویق می‌کنیم.

وی افزود: از مردم درخواست می‌کنیم پاسخ هر نوع سوال در باره کرونا را از کارشناسان مستقر در سامانه ۱۹۱ پاسخگویی به سوالات کرونایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کنند و به هیچ عنوان تحت تأثیر اخبار نادرست منتشر شده در فضای مجازی قرار نگیرند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیرپوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

در حال حاضر از ۳۳ شهرستان خراسان رضوی، شهر مشهد و ۲ شهرستان دیگر از نظر شیوع کرونا در وضعیت نارنجی، ۱۳ شهرستان در وضعیت زرد و بقیه در وضعیت آبی قرار دارند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۱۸۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست داده‌اند. 

همچنین ۶ میلیون و ۹۸ هزار و ۶۷۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

تاکنون ۶۰ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۴۹۸ دُز اول، ۵۳ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۹۹۸ دُز دوم و ۱۶ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۹۸۱ دُز سوم واکسن کرونا در ایران تزریق شده و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۱ میلیون و ۴۴ هزار و ۴۷۷ دُز رسیده است.

در حال حاضر هفت شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۸۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا