اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تفاهمنامه همکاری بین کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و بانک کشاورزی امضا شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- تفاهمنامه همکاری با حضور حجت الاسلام سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و علی دشت بیاضی، مدیر شعب بانک کشاورزی استان خراسان رضوی با هدف افزایش تعاملات فرهنگی امضا شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی روز شنبه در جریان انعقاد این تفاهمنامه همکاری افزود: کتابخانه‌های عمومی وظیفه پاسخگویی به نیازهای دانشی مردم در همه زمینه ها را بر عهده دارند.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان افزود: کتابخانه های عمومی به عنوان مراکز غیررسمی آموزشی در حاکمیت یک جامعه نقش به سزایی در حوزه آموزش و مهارت افزایی مردم ایفا می‌کنند.

وی اضافه کرد: ارائه خدمات کتابخانه ای به همه اقشار جامعه در همه مناطق و برگزاری برنامه ها و فعالیت های متنوع فرهنگی کتاب محور و افزایش آگاهی عمومی جامعه از وظایف کتابخانه‌های عمومی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: این اداره کل امکانات خوبی در برگزاری کلاسهای آموزشی اعم از وبینارهای مجازی و فضای استودیو کتاب دارد و انعقاد این تفاهمنامه علاوه بر تقویت ارتباطات، می‌تواند زمینه ای برای کارهای فرا تفاهمنامه‌ای اعم از برنامه های آموزشی و مهارتی در حوزه بانکداری نیز باشد.

سبزیان افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی مجازی با محوریت مهارتهای بانکداری، سرمایه گذاری، نقدینگی و هر آنچه که یک فرد در فضای بانکداری و مالی نیاز به کسب مهارت و دانش افزایی دارد از جمله اقداماتی است که قابلیت اجرا دارد.

وی ادامه داد: طرح “پنجشنبه های گفت و گویی” توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان نیز ظرفیت خوبی برای برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت معرفی و نحوه عملکرد بانک کشاورزی در جامعه است.

۲۲۲ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی در استان ۶.۸ میلیون نفری خراسان رضوی فعال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا