اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

تغییر شیوع سرطان در ایران/2 سرطان رایج مردان و زنان را بشناسید

دبیر علمی ششمین کنگره بین‌المللی کلینیکال انکولوژی با بیان اینکه در 10 سال اخیر سرطان‌های گوارشی جزو شایع‌ترین سرطان‌ها بودند،گفت: اما امروزه شاهد تغییر شیوع سرطان در ایران هستیم و سرطان پروستات در مردان و پستان در زنان بسیار شایع است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، امیر محمد عارف‌پور با بیان اینکه در 10 سال اخیر سرطان‌های گوارشی جزو شایع‌ترین سرطان‌ها بودند،گفت: اما امروزه شاهد تغییر شیوع سرطان در ایران هستیم و سرطان پروستات در مردان و پستان در زنان بسیار شایع است.

دبیر علمی ششمین کنگره بین‌المللی کلینیکال انکولوژی با اشاره به اینکه ششمین کنگره بین‌المللی کلینیکال انکولوژی امسال به صورت ترکیبی( حضوری و مجازی) با شرکت اساتید و صاحب‌نظران برجسته از داخل و خارج از کشور ۲۷ تا ۲۹ بهمن ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود، گفت: جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه درمان سرطان و به طور کلی کلینیکال انکولوژی ارائه و مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و این سمینار بین‌المللی تحت لیسانس انجمن ازمو((ESMO و استرو(ESTRO ) است و ارزش علمی و حرفه‌ای بسیار بالایی دارد.

وی با اشاره به سرطان‌های شایع در جهان که شامل  کولون، پروستات، پستان و ریه هستند، افزود: تا 10 سال اخیر کانسرهای گوارشی جزو شایع‌ترین سرطان‌ها بودند اما امروزه شاهد تغییر شیوع سرطان در ایران هستیم و کانسر پروستات در مردان و کانسر پستان در زنان بسیار شایع است. 

عارف‌پور سرطان‌های خونی، تومورهای مغزی نخاعی و اعصاب محیطی را از شایعترین سرطان‌های کودکان نام برد و اظهار کرد: درمان اصلی سرطان‌های مغزی نخاعی و عصب محیطی (نوع مدوبلاستوم) توسط رادیوتراپی صورت می‌پذیرد و درمان‌هایی از نوع شیمی درمانی در کنار درمان رادیوتراپی قرار می‌گیرند.

دبیر علمی ششمین کنگره بین‌المللی کلینیکال انکولوژی با اشاره به اینکه در کنگره امسال پنل و موضوعاتی درباره تومورهای مانند تومورهای اطفال، تومورهای سر و گردن و سرطان‌های ریه برگزار می‌شود،گفت: پنل اختصاصی برای درمان‌های جدید تومورهای ناحیه مغز و اعصاب محیطی در این کنگره خواهیم داشت.

وی یادآور شد: همچنین در کنگره امسال پنل اقتصاد سلامت در حیطه انکولوژی برپا خواهد شد و از حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در این زمینه بهره‌مند خواهیم بود. ‌

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا