اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

تعطیلی مجاز نانوایی‌ها در مشهد تا پایان هفته لغو شد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محسن داوری درباره جلسه قرارگاه رفع مشکلات نانوایی‌های شهرستان مشهد اظهار کرد: جلسات قرارگاه تقریبا یک روز در میان برگزار می‌شود و امروز هم همه اعضا را جمع کردیم تا با فرصت وسیع‌تری مشکلات را در صحنه بررسی کنیم و بعد از بررسی راه‌حل مناسب را پیدا کنیم.

فرماندار مشهد با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز تعطیلی برخی نانوایی‌ها بود گفت: وضعیت این نانوایی‌ها مشخص نبود که به خاطر روز تعطیل مجازشان باز نیستند یا دلایل تعطیلی آن‌ها چیز دیگری است و طبق بررسی مشخص شد برخی از این‌ها روز تعطیلی‌شان نبوده است.

وی افزود: تیمی گذاشتیم تا ظرف امشب و فردا بررسی کنند هر نانوایی که خارج از تعطیلی مجازش بسته است صاحب آن را بخواهند و علت تعطیلی را بررسی و به چرخه عرضه نان برگردانده شود.

داوری با تاکید بر اینکه برای جبران این نقص مصوب کردیم تا پایان هفته هیچ نانوایی تعطیلی نداشته باشد خاطرنشان کرد: بنا شده این مصوبه به نانوایی‌ها ابلاغ شود.

فرماندار مشهد با اشاره به ۳۰۰ نانوایی اختصاص داده شده برای عرضه نان از ساعت ۶ صبح الی ۱۲ شب، تصریح کرد: برخی از این‌ها به هر دلیلی یا جابه‌جا شده بودند و آدرس آن‌ها درست نبود یا آرد برای پخت اضافه قبول نکردند که این‌ها را ترمیم کردیم و نانوایی جدید جایگزین و به آن‌ها ابلاغ صورت گرفت.

وی بررسی درباره برخی نانوایی‌ها را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: به این دسته از نانوایی‌ها آرد اضافه اختصاص داده‌ایم.

داوری از اتخاذ تصمیماتی در حوزه حمل بار آرد به نانوایی‌ها خبر داد و متذکر شد: نظارت در این حوزه را جدی‌تر کرده‌ایم تا جلوی انحراف احتمالی را بگیریم.

فرماندار مشهد تصریح کرد: مقرر شد نظارت‌هایی که وجود دارد تشدید شوند و با نانوایی‌هایی که چند بار به آن‌ها تذکر داده شده است و تمکین نکرده‌اند یا فقط جریمه شده‌اند حتما پلمب و لغو مجوز شوند.

وی درباره دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان‌ها و مراکز عمومی که تاکنون از نانوایی‌ها نان خود را تهیه می‌کردند بیان کرد: با توجه به وضعیت موجود به یکی از مجتمع‌های نانوایی سهمیه آرد دادیم تا نان آن‌ها را آنجا پخت کنند و ظرفیت نانوایی‌ها کامل در اختیار مردم باشد.

داوری از فعال شدن ۲ نانوایی سیار خبر داد و گفت: آرد این نانوایی‌ها تامین شده است و مصوب کردیم میزانی آرد تخصیص داده شود که هر نانوایی تخلف کرد یا دیدیم نیاز است سهمیه اضافه شود بتوانیم برای رفع مشکلات سهمیه آرد را تغییر دهیم.

فرماندار شهرستان مشهد اظهار کرد: با توجه به تدابیری که از روز جمعه اندیشیده شده است ارزیابی ما این است که وضعیت صف‌ها بهتر شود و قطعا در روزهای آینده آرامش به حوزه نانوایی‌ها برمی‌گردد.

وی با تاکید بر اینکه به همه نانوایی‌ها آرد اختصاص داده شده است ابراز کرد: در همه نانوایی‌ها به اندازه کافی آرد وجود دارد به خصوص نانوایی‌های نوع ۲ یارانه‌ای سهمیه یک ماه آینده خودشان را گرفته‌اند و با تزریق آردی که صورت گرفته است امیدواریم مشکل برطرف شود.

داوری ادامه داد: مردم می‌توانند مشکلات حوزه آرد و نان را به تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند و در صورت عدم پاسخگویی این شماره در فرمانداری هم آمادگی رسیدگی به گزارشات این حوزه وجود دارد و جهاد کشاورزی هم پیگیر این مسائل است.

فرماندار مشهد با اشاره به اجرای طرح برکت ۲ بیان کرد: در این طرح به صورت برنامه‌ریزی شده نظارت بر نانوایی‌ها انجام می‌شود که ان‌شاءالله در ساماندهی نانوایی‌ها بسیار موثر خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا