اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تعطیلی صنوف در سویه جدید کرونا تاثیرگذار نیست

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: تعطیلی یا محدودیت فعالیت صنوف در سویه جدید کرونا (اومیکرون) تاثیری ندارد زیرا آنچنان سرعت انتقال این ویروس بالا است که عدم فعالیت یا فعالیت محدود صنوف نمی تواند از این موضوع پیشگیری کند.

امیر دلداری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: طبق مصوبات جدید ستاد استانی مقابله با کرونا، در شهرهای قرمز و نارنجی باید تالارهای پذیرایی تعطیل و فعالیت رستوران‌ها و صنوف توزیع کننده غذا و انواع نوشیدنی‌ها به صورت بیرون بر فعالیت کنند.

وی ادامه داد: در چند روز اخیر و از زمان اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی برای صنوف در مشهد و برخی شهرستان‌های دیگر خراسان رضوی، گشت مشترک بازرسین صنوف و مرکز بهداشت و سایر دستگاه‌های نظارتی مرتبط در سطح شهر آغاز شده و تذکرات لازم به صنوف داده شده است.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد خاطرنشان کرد: براساس نظارت‌های انجام گرفته از سطح صنوف تاکنون ۶۰ درصد از صنوف دارای محدودیت و ۱۰۰ درصد صنوف دارای ممنوعیت فعالیت در مشهد دستورات و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در موج ششم کرونا و سرعت شیوع سویه جدید این ویروس، اگر همه صنوف هم تعطیل شوند، مکان‌های دیگری مانند سینما، مترو، اتوبوس‌های درون شهری و بسیاری مکان‌های عمومی دیگر می‌توانند محل شیوع بیماری باشند، پس صرف تعطیل یا محدود کردن فعالیت صنوف نمی‌تواند اثر زیادی داشته باشد.

دلداری خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح هوشمند مبارزه با کرونا، صنوف ملزم به رعایت مواردی از جمله ثبت نام در سامانه بهداشت و مشخص کردن نوع فعالیت، دریافت بارکد و نصب آن در محل کسب، دریافت حداقل دو دوز واکسن توسط متصدی واحد و سایر کارکنان آن و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی شدند که این موضوعات از سوی بازرسین به شدت نظارت و کنترل می شود.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد یادآور شد: صنوف بویژه تالارهای پذیرایی طی دو سال گذشته از محل تعطیلی یا محدودیت فعالیت ناشی از شیوع کرونا به شدت آسیب دیده اند بنابراین تشدید تعطیلی آنها ضرر بیشتری به صنوف وارد خواهد کرد.

مشهد دارای ۱۰۷ اتحادیه و حدود ۱۲۰ هزار واحد صنفی است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا