اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تعداد شرکتهای حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی افزایش یافته است

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- رییس انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی گفت: طی حدود سه سال گذشته با وجود شیوع کرونا، ۱۵ شرکت حمل و نقل بین المللی جدید در این استان تاسیس شده است.

احمد زمانیان یزدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: در حال حاضر شمار شرکتهای حمل و نقل بین المللی استان به ۲۰۴ شرکت رسیده است و ۲۰ شرکت حمل و نقل نیز در این انجمن در مشهد نمایندگی داشته و با ما دارای تعامل هستند.

وی ادامه داد: به واسطه ظرفیت هایی که در بخش حمل و نقل و ترانزیت ایجاد شده شاهد رشد تعداد شرکت های حمل و نقل بین المللی هستیم که این رشد نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال جدید در حوزه حمل و نقل بین المللی است.

رییس انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی گفت: در مرزهای دوغارون تایباد و سرخس زیرساخت‌های مناسبی ایجاد شده و هم اکنون نیز ظرفیت های خوبی برای تسهیل ترددهای مرزی به وجود آمده که بارزترین نمود آن برطرف شدن اختلاف مرزی ۵۰ ساله در نقطه صفر مرزی گذرگاه دوغارون – اسلام قلعه با افغانستان است.

زمانیان یزدی افزود: امیدواریم هرچه زودتر نوبت دهی الکترونیک در پایانه مرزی دوغارون جایگزین نوبت دهی با قبض های دستی شود و از توقف بیشتر کامیون‌ها و ناهماهنگی در رفت و آمدها کاسته شود.

خراسان رضوی از سمت شمال و شمال شرق ۵۳۱ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری ترکمنستان و از سمت شرق ۳۰۲ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.

وجود پنج گمرک خراسان رضوی در پایانه‌های مرزی لطف‌آباد شهرستان درگز، سرخس، باجگیران شهرستان قوچان، دوغارون شهرستان تایباد و نیز گمرک مشهد و وجود ۲ بازارچه مرزی فعال در مناطق مرزی تایباد با افغانستان و باجگیران در مرز ترکمنستان زیرساختهای ارزشمندی برای این استان در پیگیری برنامه توسعه تجارت بین‌المللی است.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا