اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تعداد بستری‌شدگان کرونایی در خراسان رضوی به ۴۲۵ نفر افزایش یافت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حالی که طی ۱۰ روز گذشته تعداد بیماران بستری شده در بیمارستانهای  خراسان رضوی کمتر از ۴۰۰ نفر بود تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستانهای استان خراسان رضوی به ۴۲۵ نفر افزایش یافت.

دکتر محمد پهلوان روز  چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: ۳۱۳ نفر از بیماران کرونایی بستری در بیمارستانهای خراسان رضوی در بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند که علاوه بر مشهد، ۱۵ شهرستان دیگر را نیز زیر پوشش دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۱۰ نفر از بیماران کرونایی خراسان رضوی بدحال بوده و در بخشهای مراقبتهای ویژه بیمارستانهای استان بستری و تحت معالجه قرار دارند و این در حالی است که طی روزهای گذشته این تعداد روند افزایشی داشته است.

رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به روند افزایشی تعداد بستری‌شدگان روزانه در خراسان رضوی گفت: دیروز ۱۸۳ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شدند.

پهلوان افزود: تعداد مراجعان به مراکز ۱۶ ساعته در خراسان رضوی طی روز گذشته به هزار و ۲۴۰ نفر افزایش یافته است و همچنین ۶۹۰ نفر مشکوک به کووید ۱۹ به بیمارستانهای خراسان رضوی مراجعه کرده‌اند.

وی از افزایش بیماران سرپایی و بستری شدگان کرونایی در خراسان رضوی با سویه غالب اومیکرون خبر داد و افزود: برای کنترل تبعات موج ششم کرونا در کنار تکمیل و پوشش فراگیر واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی مورد تاکید است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد. 
ارائه خدمات بهداشتی و درمان به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.
از ۳۳ شهرستان خراسان رضوی پنج شهرستان در وضعیت زرد و یک شهرستان در وضعیت نارنجی و بقیه در وضعیت آبی قرار دارند.
به گزارش رسانه خراسان بزرگ از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر دیروز سه شنبه پنجم بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۳۷۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۶۳۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۵۵۹ نفر رسید.
در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۲۷۴ نفر رسید.
تا کنون ۶ میلیون و ۸۵ هزار و ۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
هزار و ۲۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۶۰ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۱۵۵ دُز اول، ۵۳ میلیون و ۷۳۳ هزار و ۷۶۸ دُز دوم و ۱۵ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۵۰۴ دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده است و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۲۹ میلیون و ۵۳۲ هزار و ۴۲۷ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته ۵۱۰ هزار و ۱۵۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
“پاندمی کرونا” در جهان، ۳۵۵ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۷۷۵ نفر را بیمار کرده و جان پنج میلیون و ۶۲۴ هزار و ۶۳۵ نفر را گرفته است. ۲۸۲ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۶۶۲ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تاکنون در جهان درمان شده‌اند.
آمریکا در این میان با ۷۲ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۶۹۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۸۹۱ هزار و ۵۹۵ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و فرانسه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.
ایران بر اساس آخرین آمارهای رسمی از لیست جدول ۱۰ کشوری که بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا در میان کشورهای جهان دارد حذف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا