اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تعداد ایستگاههای صلواتی در جاده‌های خراسان رضوی به ۳۰مورد افزایش یافت

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: تعداد ایستگاههای صلواتی در مسیرهای اصلی جاده ای غرب و جنوب استان از ۱۰ به ۳۰ ایستگاه افزایش یافت.

ابراهیم نصری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: قبل از شروع طرح نوروزی راهداری با ریشه یابی علل وقوع تصادفات در جاده های استان مشخص شد در راه های اصلی غرب و جنوب شامل بزرگراه مشهد-نیشابور-سبزوار و مسیر مشهد-تربت حیدریه- گناباد- بجستان علت اصلی تصادفات، خواب آلودگی و خستگی رانندگان در مسیرهای یکنواخت کویری است لذا ایجاد ایستگاه های صلواتی به عنوان استراحتگاه های موقت جاده ای در ایام نوروز در دستور کار متولیان ایمنی جاده های استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در مرحله نخست سفرهای نوروزی، آستان قدس رضوی، راهداری و پلیس راه استان هر کدام سه ایستگاه و فرمانداری های غربی و جنوبی استان با همکاری نیروی بسیج نیز در مجموع چهار ایستگاه صلواتی بین راهی ایجاد کردند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: بدین ترتیب در راستای مدیریت تصادفات در محورهای شریانی و با تصویب قرارگاه عملیاتی ارتقای ایمنی جاده های استان، ۱۵۰ نیروی بسیجی و ۲۰ ایستگاه صلواتی در مسیرهای اصلی استان به وضعیت موجود اضافه شد.

نصری افزود: همچنین با تصمیم قرارگاه عملیاتی ارتقای ایمنی جاده ای استان،  ۶۰ دستگاه خودرو از سایر دستگاهها در اختیار پلیس راه استان خراسان رضوی قرار گرفت.

وی به فعالیت راهداری خراسان رضوی در قالب ۵۳۵ دستگاه خودرو و ۷۶۰ نیروی راهدار در طرح نوروزی اشاره و بیان کرد: علاوه بر فعالیت ویژه ادارات شهرستانی راهداری، روزانه سه اکیپ گشتی از مشهد به سه محور شریانی مشهد-چناران-قوچان، مشهد -نیشابور- سبزوار-کاهک و مشهد- تربت حیدریه -گناباد اعزام و ضمن بررسی میدانی تردد در مسیرهای اصلی مزبور، اطلاعات لازم را به مرکز مدیریت راه های استان منتقل می‌کنند.   

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

طبق اعلام استانداری خراسان رضوی از ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ تا کنون حدود ۶ میلیون زائر و گردشگر به این استان سفر کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا