اخبار خراسان رضویداخلیسیاسی

تشریح مطالبات محله قدیمی و تاریخی طرق

رئیس شورای معتمدین محلات مشهد مطالبات مردم طرق از محلات قدیمی و تاریخی شهر مشهد را تشریح کرد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت الاسلام نمازی درباره مطالبات چندین ساله طرق اظهار کرد: مردم این محله در شهرداری منطقه ۷ مشهد سالهاست با محرومیت ها رو برو بوده اند در حالیکه این منطقه پتانسیل های فرهنگی تاریخی اجتماعی بسیاری دارد.

وی ادامه داد: بافت تاریخی این منطقه که در ورودی شهر واقع شده است در صورت رسیدگی پتانسیل گردشگری خوبی است که از آن غفلت شده است.

حجت الاسلام نمازی ادامه داد: طی جلساتی که با کمیسیون حاشیه شهر شورا داشتیم خوشبختانه قول هایی برای تسریع در توسعه طرق داده شد.

رئیس شورای معتمدین محلات مشهد تشریح کرد: اتصال رجایی به محمد آباد از جمله مطالباتی بود که با آن موافقت شد.

وی ادامه داد: همچنین تغییر کاربری ۱۰۰ هکتار زمین های انتهای طرق از درخواست هایی بود که با کمیسیون حاشیه شهر مطرح و از طرف ما این ضرب الاجل داده شد که اگر شهرداری بزودی ورود نکند، مردم منطقه خودجوش و آتش به اختیار عمل خواهند کرد.

وی عنوان کرد: در صورت تاخیر شهرداری در رسیدگی به این مطالبه، مردم طرق برای تغییر کاربری اراضی اقدام خواهند کرد و سرانه شهرداری را هم در نظر می‌گیرند.

وی تصریح کرد: متاسفانه با عدم پیشرفت پروژه ها در این مناطق توسعه شرق به کندی اتفاق می افتد و برای سرعت بخشی ضرورت دارد مردم خودشان دست بکار شوند.

وی گلایه کرد: کمیسیون های ماده ۵ و اداره راه و شهرسازی سالها توسعه شهر را به سمت غرب برده اند و این اقدام، هم مانع از مرکزیت حرم مطهر در بافت شهر مشهد شده و هم باعث محرومیت مناطق شرقی شده است.

حجت الاسلام نمازی همچنین از پیگیری پارک ایوان طرق خبر داد و ابراز امیدواری کرد با موافقت قائم مقام آستان قدس و قبول واگذاری ۶ هکتار زمین به شهرداری و امضا تفاهم نامه، بزودی شاهد اتمام این پروژه باشیم.

همچنین درباره مساعدت شورای شهر برای تکمیل پروژه استخر طرق نیز گفت: این پروژه منوط به این شد که سپاه وضعیت همکاری خود را تا ۳ ماه آینده تعیین تکلیف کند.

رئیس شورای معتمدین محلات همچنین از تخصیص بودجه برای مجموعه فرهنگی هیات امیرالمؤمنین توسط کمیسیون حاشیه شهر شورا خبر داد‌.

گفتنی است؛ کمیسیون حاشیه شهر مشهد طی جلسه ای مطالبات مردم طرق را بررسی و قول همکاری برای توسعه و بهبود وضعیت این منطقه را دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا