اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

تشرف بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار زائر به بقاع متبرکه خراسان رضوی


تشرف بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار زائر به بقاع متبرکه خراسان رضوی

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت‌الاسلام محمد احمدزاده اظهار کرد: طرح آرامش بهاری در ۱۱۷ بقعه متبرکه خراسان رضوی از ۲۸ اسفند ماه تا ۱۳ فروردین برگزار شد و در این مدت بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار زائر به بقاع متبرکه استان مشرف شدند که از این تعداد حدود ۶۰ هزار نفر زائر خارجی بودند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: ۳۰۹ هزار و ۴۹۰ زائر در واحدهای اقامتی بقاع متبرکه و حسینیه‌های استان اسکان یافتند.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه خراسان رضوی بیان کرد: اقامه نماز جماعت، سخنرانی، مراسم تحویل سال، مشاوره وقف، غرفه کودک، مشاوره اعتقادی و خانوادگی، نمایشگاه‌های فرهنگی از جمله برنامه‌هایی است که در قالب طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه اجرا شد.

حجت‌الاسلام احمدزاده تعداد بازدیدکنندگان از خیمه معرفت را ۳۲۹ هزار و ۱۷۷ نفر عنوان کرد و گفت: در خیمه معرفت، غرفه‌های متنوعی شامل مشاوره وقف، مشاوره خانوادگی و اعتقادی و غرفه کودک وجود دارد که خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی تصریح کرد: بیش از ۵۷ هزار مشاوره وقف، خانواده و اعتقادی،۱۹۳۱ نوبت اقامه نماز جماعت در بقاع متبرکه و امامزادگان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه ۵۸ هزار و ۱۸۲ زائر از خدمات ایستگاه سلامت بهره‌مند شدند، گفت: ۷۴۹۵ مورد سخنرانی روزانه، قرائت ادعیه و مسابقات فرهنگی در این ایام در بقاع متبرکه برگزار شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا