اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

“تست رپید” از تمام مسافران خارجی در مشهد گرفته می‌شود

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا در خراسان رضوی گفت: از همه مسافران خارجی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، “تست رپید”  انجام می‌شود و افراد مشکوک و مشکل‌دار تحت قرنطینه قرار می‌گیرند.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، دکتر علی اصغر انجیدنی اظهار کرد: از همه مسافران خارجی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، “تست رپید”  انجام می‌شود و افراد مشکوک و مشکل‌دار تحت قرنطینه قرار می‌گیرند.

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا در خراسان رضوی گفت: همه مسافران خارجی در فرودگاه مشهد به لحاظ خطر ورود کرونا به ویژه از نوع سویه اومیکرون، مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: پس از درگیر شدن اکثر کشورهای دنیا با سویه اومیکرون از هفته‌های قبل اقدامات مختلفی در خصوص پیشگیری از شیوع این سویه انجام شده است که کنترل ورودی‌های شهر مشهد از این جمله است و در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ورود و مقابله با موج ششم کرونا آمادگی لازم را دارد.

انجیدنی گفت: بیماریابی و تست های انجام شده از اطرافیان مبتلایان به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم به طور چشمگیری افزایش یافته است به طوری که شاخص تعداد افراد رهگیری در مناطق زیر پوشش این دانشگاه از متوسط کشوری بالاتر است.

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا در خراسان رضوی افزود: نظارت جدی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین صنوف، مدارس و همه گروه‌ها، تداوم فعالیت مراکز منتخب کرونا که برخی از آنان به صورت شبانه روزی دایر هستند، پیش‌بینی افزایش تخت‌های بستری و ارتقای کیفیت درمان، گسترش مراکز تشخیصی کرونا شامل فراهم شدن انجام رپید تست در ۴۷ درمانگاه خصوصی و تمامی آزمایشگاه‌ها از اقدامات مورد تاکید بوده است.

وی از مردم خواست ضمن توجه به واکسیناسیون و تعجیل در دریافت دز سوم، در صورت داشتن علائم مشکوک ابتدا با سامانه ۱۹۱ تماس گرفته و به نزدیکترین مرکز سرپایی مراجعه کرده و بی‌مورد به بیمارستان‌ها مراجعه نکنند چرا که بیماران نیازمند بستری از طریق اورژانس ۱۱۵ و یا مراکز منتخب به بیمارستان‌ها ارجاع داده می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا