اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تست‌های مثبت کرونا در خراسان رضوی حدود ۵ برابر شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر توسعه و ارتقای شبکه سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در ۲ هفته اخیر میزان تست‌های مثبت پی سی آر کرونا در استان از ۴ درصد به ۱۹ درصد رسیده است که نشانگر سیر صعودی ابتلا به این بیماری کووید ۱۹ است.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محمدحسن درخشان، با اشاره به اینکه مراجعه بیماران مشکوک به کرونا به مراکز منتخب فعال در استان افزایش یافته است، افزود: مراجعات مردمی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزایش یافته که این افزایش در شهرستان‌های رشتخوار، بینالود (طرقبه و شاندیز)، فریمان، گلبهار و مشهد سرعت بیشتری دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه مردم با گمان اینکه با انجام واکسیناسیون، مجاز به برگزاری دورهمی و مراسم‌های مختلف هستند نسبت به رعایت شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی بی‌توجه شده اند که همین عامل، باعث سرعت گرفتن روند ابتلای به بیماری در جامعه شده است.

مدیر توسعه و ارتقای شبکه سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پرهیز از برگزاری دورهمی ها، جدیت در استفاده از ماسک، تکمیل واکسیناسیون و حفظ فاصله گذاری اجتماعی می تواند در کاهش آمار ابتلا به بیماری تاثیر فراوانی داشته باشد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد.

ارائه خدمات بهداشتی و درمان به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های علوم پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر دیروز، دوشنبه چهارم بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت هزار و ۶۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۷۷ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۱۸۱ نفر رسید.

در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۲۵۱ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۸۲ هزار و ۷۵۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

یک هزار و ۲۲۲ بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا