اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تدوین اطلس خطرپذیری در خراسان رضوی ضروری است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیرکل مدیریت بحران خراسان رضوی گفت: در طرح تفصیلی شهرستان‌ها، الزامات مدیریت بحران، تدوین اطلس خطرپذیری و بانک اطلاعاتی تجهیزات مناطق مختلف با رویکرد گسترش فرهنگ ایمنی پایدار ضروری است.

محسن نجات روز سه‌شنبه  در حاشیه بازدید از روستای “بقمچ” شهرستان چناران در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: آموزش همگانی و تخصصی مدیریت بحران، افزایش سطح تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی بحران‌مدار و افزایش توان مقابله و سطح اطلاع‌رسانی در مدیریت بحران شهرستانها باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در صورتی که همه دستگاه‌های بحران مدار به تعامل با یکدیگر برسند، می‌توانند مشارکت‌های مردمی را مدیریت و توسعه دهند.  

او با اشاره به ماده ۱۵ قانون مدیریت بحران عنوان کرد: بر طبق این ماده در شرایط اضطراری و بحران، چنانچه خدمات و امکانات دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و عمومی غیر دولتی به تنهایی کافی نباشد، بخش‌های خصوصی و تعاونی موظف هستند به درخواست رییس ستاد بحران خدمات و امکانات موجود خود را  ارائه دهند.

وی تصریح کرد: بدین منظور هزینه خدمات و امکانات ارائه ‌شده بر اساس تعرفه‌های قانونی و در صورت عدم وجود ‌تعرفه، بر اساس عرف از سوی دستگاه سفارش‌دهنده پرداخت خواهد شد.

مدیر کل مدیریت بحران خراسان رضوی به بازدید امروز خود از شهرستان چناران و روستای “بقمچ” اشاره کرد و گفت: بر اثر سیلاب سال 1392 در روستای بقمچ، 5 نفر کشته شدند و خسارت ۵۱ میلیارد تومانی از این بابت وارد شد، بدین دلیل این منطقه در مدیریت بحران از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.

او افزود: در راستای سیاست‌های پیشگیرانه مدیریت بحران استان خراسان رضوی مبلغ ۱۳ میلیارد و ۳۶۳ میلیون ریال از محل اعتبارات خشکسالی و استانی سال۱۴۰۰ اختصاص یافته است  تا توسط آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی استان برای انتقال آب لوله‌کشی، بازسازی و نوسازی قنات‌ها و تکمیل سالن چند منظوره مدیریت بحران شهر چناران صورت پذیرد.

نجات، انجام مطالعات احداث پل دسترسی بر روی رودخانه “بقمچ” توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان رضوی را از دیگر مصوبات بازدید از روستای بقمچ عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا