اخبار خراسان رضویاندیشهفرهنگی

تدفین پیکر مطهر 3 شهید گمنام در عرصه میدان شهدا مشهد

پیکر مطهر سه شهید گمنام دفاع مقدس در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در طبقه منهای یک عرصه میدان شهدای مشهد به خاک سپرده شد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، پیکر مطهر سه شهید گمنام دفاع مقدس در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در طبقه منهای یک عرصه میدان شهدای مشهد به خاک سپرده شد.

شمار سوگواران فاطمی برای حضور در طبقه منهای یک میدان شهدا به حدی بود که گنجایش این طبقه پر شد لذا بسیاری از عاشقان شهدا از فیض حضور در این مراسم محروم شدند.

در این آیین معنوی که با ذکر مصیبت اهل بیت(ع) به ویژه حضرت زهرا(س) همراه بود پیکر سه شهید دفاع مقدس که در منطقه شلمچه تفحص شده و حدود ۳۰ سال سن داشتند با نوای لبیک یا حسین و  لبیک یا خامنه‌ای به خاک سپرده شدند.  

همچنین وزیر راه و شهرسازی که در سفری یک روزه در مشهد به سر می‌برد برای ادای احترام به مقام شامخ شهدا به همراه استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد در صف سوگواران قرار گرفتند.

امروز براساس اعلام اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی مراسم اصلی تشییع و تدفین پیکر ۱۷ شهید در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در مشهد و دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی برگزار شد.

مسوول امور مهندسی و شهدای گمنام اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی اظهار کرد: در این راستا پیکرهای مطهر ۹ شهید گمنام در مشهد تشییع و از این تعداد پیکرهای سه شهید در طبقه منفی یک میدان شهدای مشهد به خاک سپرده شد.

علی داوری افزود: طی روزهای دیگر پیکرهای ۲ شهید گمنام در استانداری خراسان رضوی، یک شهید در پادگان شهید برونسی سپاه پاسداران، یک شهید در صنایع حضرت یونس (ع) وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ۲ شهید دیگر نیز در بوستان ملت مشهد به خاک سپرده خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا