اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

تدابیر لازم جهت مسائل و مشکلات راه‌های خراسان رضوی اتخاذ شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: مسائل و مشکلات راه‌های این استان در ایام نوروز احصا و متناسب با شرایط هر کدام تدابیر لازم اتخاذ شده است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، جواد خدایی اظهار کرد: مسائل و مشکلات راه‌های استان در ایام نوروز احصا و متناسب با شرایط هر کدام تدابیر لازم اتخاذ شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی افزود: یکی از چالش‌های جدی در این خصوص، خستگی رانندگان در جاده‌های غرب و جنوب استان است که برنامه ریزی ویژه‌ای برای توقف بیشتر رانندگان در این جاده‌ها انجام شده تا از بروز حوادث جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در ایام نوروز روزانه ۲ هزار بسته آموزشی در جاده‌های غرب و جنوب استان بویژه جاده کاهک – سبزوار – نیشابور بین رانندگان توزیع می شود، همچنین در صورت موافقت آستان قدس رضوی دعوتنامه مهمانسرای حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) در این جاده‌ها توزیع می‌شود.

خدایی با اشاره به وجود ۵۱ مجتمع بین راهی و توقفگاه خودرو در جاده‌های منتهی به مشهد مقدس گفت: ایستگاه‌های خدمات رسانی با همکاری پلیس و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در این مجتمع‌های بین راهی مستقر می‌شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی افزود: قرار است بنرهایی حاوی هشدارهای لازم به رانندگان برای جلوگیری از بروز سوانح ناشی از خستگی در جاده‌های منتهی به مشهد مقدس در ایام نوروز نصب شود تا میزان هوشیاری رانندگان در این مسیرها بیشتر شود.

وی سرعت زیاد و وجود رانندگان پرخطر را از دیگر چالش‌ها در این زمینه دانست و افزود: همزمان با ایام نوروز ۱۴۸ سامانه شناسایی تخلفات سرعت در جاده‌های استان رفع نقص شده و آماده بهره‌برداری می‌شود و علاوه بر آن ۱۶۰ تیم پلیس در این جاده‌ها مستقر شده و همراه با دستگاه‌های امدادی مسیرها را کنترل می‌کنند.

خدایی گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه‌های قضایی، برای برخورد با رانندگان پرخطر مجازات‌های جایگزین و سنگین‌تر در نظر گرفته خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی افزود: به منظور فرهنگ سازی برای انجام سفرهای ایمن و آگاهی رانندگان و شهروندان از وضعیت جاده‌ها در ایام نوروز، استودیوی ویژه خبری برای سفرهای نوروزی با همکاری صدا و سیما در مرکز مدیریت راه‌های استان مستقر شده و مسائل مربوط به راه‌ها و هشدارهای پلیس و سایر موضوعات مرتبط را اطلاع رسانی خواهد کرد.

وی ادامه داد: به منظور کنترل و نظارت بیشتر بر عملکرد ناوگان حمل و نقل در ایام نوروز، عملکرد شرکت‌های مسافربری و حمل و نقل عمومی به صورت نامحسوس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، همچنین ۱۵ تیم نظارتی در پایانه‌های مسافربری مشهد و چهار تیم نظارتی در جاده‌های منتهی به مشهد مستقر می شوند.

خدایی، تامین روشنایی کامل جاده‌های منتهی به مشهد بویژه جاده مشهد – نیشابور و تمدید خط کشی طولی جاده‌ها را از دیگر تمهیدات اندیشیده شده برای سفر ایمن مسافران نوروزی در خراسان رضوی برشمرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: نقاط کور از نظر آنتن دهی در جاده‌های خراسان رضوی شناسایی شده که برای رفع این نقص مقرر است، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ظرف مدت کوتاهی نسبت به رفع آن‌ها اقدام کند تا نقطه کور از این نظر در استان باقی نماند.

وی افزود: مرکز فوریت‌های پزشکی استان نیز تمهیدات لازم را اندیشیده تا مدت زمان رسیدن اورژانس به محل حادثه را به حداقل ممکن برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا