اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیاردی به دادگستری خراسان رضوی


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای پیش از ظهر جمعه در نشست خبری پایان سفر به استان خراسان رضوی، با اشاره به مصوبات این سفر استانی، اظهار کرد: مقرر شد ظرف ۳ سال، مبلغی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان جهت تجهیز منابع و امکانات دادگستری خراسان رضوی و سازمان‌های تابع از جمله سازمان زندان‌ها و پزشکی قانونی تخصیص یابد تا پیشبرد امور قضائی مردم خراسان رضوی تسهیل و تسریع شود.

وی با اشاره به ملاقات‌های مستقیم و چهره به چهره مقامات و مسئولان قضائی با قریب به ۶۰۰ تن از مردم شهرهای مختلف استان خراسان رضوی، گفت: دیدار مستقیم و بی‌واسطه با متن مردم از جمله برنامه‌های مستمر مقامات قضائی است که این مهم، حائز مزایا و برکات بسیاری هم برای مسئولان و هم برای مردم است.

رئیس عدلیه با اشاره به حضور مقامات و مسئولان قضائی در هفت شهرستان و یک شهر استان خراسان رضوی، تصریح کرد: مقامات و مسئولان قضائی با حضور در شهرها و مناطق مختلف استان خراسان رضوی از نزدیک با مسائل و مشکلات این مناطق آشنا شدند و ضمن شناسایی آسیب‌ها، به احصاء و جمع‌آوری مشکلات برای ارائه راهکار جهت رفع آن‌ها همت گماشتند.

وی با اشاره به بازدید خود از بندهای مختلف زندان مرکزی مشهد، گفت: در استان خراسان رضوی و شهر مشهد تعداد زیادی ابنیه و ساختمان متعلق به دادگستری و سازمان زندان‌ها وجود دارد که مصمم هستیم در جهت انتقال این مراکز به خارج از شهر اقدامات لازم را انجام دهیم و انتظار داریم استانداری و شهرداری نیز در این مهم که به جهات مختلف از جمله زیباسازی شهر اهمیت دارد، ما را یاری کنند.

اژه‌ای، رسیدگی به موضوعات ناظر بر حقوق عامه از جمله مسائل زیست محیطی را از دیگر برنامه‌های سفر هیئت عالی قضائی به استان خراسان رضوی دانست و به دیدارهای خود در جریان این سفر با اقشار مختلف مردم، علما، مدیران اداری و قضات و کارکنان دستگاه قضائی این استان اشاره کرد.

وی با اشاره به دیدار با فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان که نخستین برنامه سفر وی به استان خراسان رضوی بود، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور و جنگ اقتصادی تحمیل شده از ناحیه دشمنان، تقویت فعالان اقتصادی و تولیدی اهمیت بسزایی دارد از این رو در تمام سفرهای استانی خود، جلساتی را با فعالان اقتصادی، صنعتی و تولیدی برگزار می‌کنیم و در نشستی که با فعالان اقتصادی و تولیدی استان خراسان رضوی داشتیم، آنان از اقدامات معاونت مربوطه در دادستانی کل کشور و مسئول ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان خراسان رضوی در راستای حمایت از تولید و اشتغال، تقدیر کردند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به دو روزه بودن سفر هیئت عالی قضائی به استان خراسان رضوی به سبب اهمیت بالای این استان، اظهار کرد: آن بخش از مسائل و مشکلات موجود در استان خراسان رضوی که دستگاه قضائی به‌واسطه اختیارات قانونی خود می‌تواند به‌طور مستقیم به رفع آن‌ها مبادرت ورزد، احصاء شده و در جهت حل و فصل آنها اقدامات مقتضی و عاجل صورت می‌گیرد.

وی افزود: دستگاه قضائی به‌واسطه حضور مقامات و مسئولانش در شوراهای مختلف ملی و کشوری، نسبت به طرح و رفع مابقی مسائل و مشکلات احصاء شده در سفر به این استان اقدام خواهد کرد.

اژه‌ای در جریان این نشست خبری، صعود مقتدرانه تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که موجبات شادی و شعف مردم ایران اسلامی به‌ویژه جوانان را فراهم آورد، تبریک گفت و از افتخارآفرینی جوانان ورزشکارمان تقدیر کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا